המערכת הנשית הינה מורכבת ורגישה עד מאוד וישנם הבדלים רבים בתפקוד בין אישה לאישה הנובעים בין היתר ממאפיינים כמו: גיל האישה, אופי המחזור החודשי שלה, התזונה שהיא צורכת, תרופות קבועות, שימוש בהורמונים, הריונות ,לידות והנקה, מצב רגשי ונפשי ועוד.

ברפואה הסינית ישנה התייחסות ייחודית למחזוריות הנשית בשל מורכבותה ורגישותה. הרחם בתפיסה הסינית מחובר לתפיסת הערך העצמי ולעולם הפנימי של האישה. הוא משקף את החלומות העמוקים והכמוסים שלה ולפנטזיות שהייתה רוצה להרות וללדת.

Revital Lyingאישה היא יצור המשתנה לאורך כל חייו ברמה הגופנית ובעקבות כך גם ברמות האחרות. קצב החיים של העולם המערבי עלול לפגוע במרקם העדין של מערכת זו וליצור חוסרים או עודפים למיניהם שיתבטאו בחוסר איזון ברמה הגופנית או הרגשית/ מנטאלית.

האבחון הינו שלב קריטי בתהליך הריפוי והוא יכלול פרמטרים רבים הכוללים- היסטוריה רפואית, רקע, תלונות, בדיקת דופק ואבחנת הלשון ומסמכים אחרים אם ישנם (בדיקות דם, צילומים וכדו').

להלן מאמרים בנושא גניקולוגיה

 1. בעיות פוריות
 2. כאבי מחזור – P.M.S תסמונת קדם ויסתית
 3. הרזיה לאחר לידה
 4. השראת לידה (זירוז לידה)
 5. ייצור חלב אם
 6. דיכאון אחרי לידה
 7.  מחזור לא סדיר
 8.  שחלות פוליציסטיות
 9.  מיומה – מיומות
 10.  מיגרנות בהריון
 11. תמיכה בהריון ולאחריו.
 12.  היפוך עובר
 13.  החזקת הריון (מניעת הפלות)
 14.  הפסקת ייצור חלב
 15.   כאבים בשד
 16.  תופעות גיל המעבר – גלי חום וכדומה
 17. בעיות איזון הורמונאלי- מצבי רוח, דיכאון וחרדה.

שמירה על אורח חיים בריא היא חיונית ובשילוב עם דיקור סיני, דיקור בלייזרפורמולות צמחים, הדרכה תזונתית וטיפולי מגע (טווינא) מתאפשרת השבת האיזון למערכת ומתוך כך איכות חיים טובה יותר. אלפי שנים של ניסיון הביאו את הרפואה הזו למומחיות  ביכולתה לעזור במקרים של בעיות בפריון, שינויי גיל המעבר ומצבי חוסר איזון במחזור החודשי.

מחזור

המחזור החודשי הינו הדרך של הגוף לנקות את מערכת הפריון ולאפשר לה להתחדש מדי חודש בחודשו. מחזור תקין הוא הבסיס ליכולת הפריון וההמשכיות של המין האנושי. כאבי מחזור, דימום מוגבר וגושי, או מועט מדי ומצבים רגשיים קשים מהווים הפרעה בזרימה המאוזנת של הגוף. תזונה לא מתאימה, חוסר פעילות גופנית ומתח הם מהגורמים העיקריים המייצרים חוסר איזון. שילוב של שיטות ריפוי מהרפואה הסינית ושינוי הרגלי חיים לכאלו בריאים יותר יסייעו לשינוי ולשיפור תפקוד המערכת.

פוריות

הרפואה הסינית משמשת כטיפול משלים לטיפולי הפוריות הקונבנציונליים ותומכת בכניסה להריון, מפחיתה מתח ותומכת בהריון בכל שלביו. כמו כן הרפואה הסינית יכולה לשמש כטיפולי פריון באופן עצמאי ומלא. איזון רמות הורמונאליות, הסדרת המחזור, הכנת הרחם לקליטה ותמיכה בתהליך הקליטה.

גיל המעבר

נשים הסובלות מתופעות גיל המעבר כגון: גלי חום, בעיות בשינה, הזעה, חוסר חשק מיני ויובש בנרתיק, עייפות, מצבי רוח משתנים וכדו' מטופלות ברפואה הקונבנציונלית על ידי נטילת הורמונים. נטילת ההורמונים עלולה להיות מלווה בתופעות לוואי והינה שנויה במחלוקת מבחינות רבות. הרפואה הסינית מטפלת בתופעות אלו בהצלחה מרובה ומעלה את איכות החיים של בנות גיל המעבר ללא תופעות לוואי או סיכונים על ידי טיפול בבסיס חוסר האיזון ולא על ידי טיפול בסימפטומים.

מאת: פרידלנדר פאול שמעון