כאבי צוואר – צוואר תפוס

בקליניקת ניי ג'ינג ירושלים יודעם לטפל בכאבי צוואר או צוואר תפוס במספר טיפולים בודדים.
שיטות טיפול בקליניקת ניי ג'ינג ירושלים:
השיטות הנפוצות לטיפול בצוואר תפוס הם על ידי דיקור סיני וטווינא, דיקור וטווינא עוזרים לשחרר רצועות ושרירים תפוסים, ובו זמנית תורמים לחיזוקם. בנוסף עוזרים לזרימת דם טובה באזור, אשר עוזר לשמור על חוזק וגמישות הצוואר. לרוב, הדיקור עצמו נעשה בהתחלה דווקא באזורים הכי מרוחקים מהצוואר כמו כפות הרגליים ובידיים ורק אחרי שמורגשת הטבה בכאבי הצוואר, הדיקור נעשה באזור הצוואר. את הטיפול לרוב מסיימים עם טיפול טווינא(עיסוי רפואי!), שלמעשה מדובר בעיסוי על האזור הכואב או תפוס.
כאבי צוואר גורמים לפגיעה תפקודית בחיי היומיום, לרוב האנשים מתבטא הכאב בצורה קלה ולעומתם יש הסובלים מכאבים כל כך חזקים, שהם נאלצים להיות מרותקים למיטה ימים רבים.
אין אדם שלא סבל/סובל/יסבול מכאבי צוואר, זוהי אחת התלונות השכיחות ביותר אצל האורטופד.
הצוואר מורכב משרירים, רצועות, חוליות, מפרקים ועצבים שונים. כל אלה עוזרים לנו להזיז את הראש בכיוונים שונים וכמובן לשמור על ראש מורם, כאשר השרירים או הרצועות נמתחים יתר על המידה, עלולה להופיע דלקת ולגרום לכאב ולמגבלות בתנועת הצוואר.
צוואר תפוס בא לידי ביטוי בנוקשות הצוואר ( נוקשות בשרירים ), הגבלה בתנועת הצוואר וכאב חד. לרוב, הבעיה חולפת לאחר מס' ימים.
רבים סובלים מכאבי צוואר באופן כרוני, יש איזשהו "טריגר" שגורם לכאב לחזור, לכן חשוב לטפל בבעיה לעומקו. כאב צוואר יכול להיגרם מסיבות רבות, הגורם מספר אחד נובע מהתכווצויות או ממתח בשרירים.
טיפים לטיפול ולמניעת צוואר תפוס :

• מומלץ לישון על מזרון נוקשה, ולהשתמש בכרית תומכת לצוואר.
• לא לישון עם חלון פתוח קרוב לצוואר – על ידי זה חושפים את הצוואר לרוח ולקור.
• יציאה מהבית בימים קרים עם צעיף לחימום הצוואר .
• פעילות גופנית וחיזוק גמישותם של שרירי הצוואר.
• להימנע מישיבה ממושכת, בלי הפסקות מול המחשב.
• לעסות את הנקודה הנמצאת בין האצבע השנייה לשלישית ביד, פרוקסימלית ( קרובה לגוף ) לשתי הבליטות.