לחץ נפשי, אפשר לוותר עליו

דקירה בירושלים, דריסה בתל אביב, צבע אדום באשקלון, קטיושות בקרית שמונה,

הנחיות במצב חרום, במקרה של רעידת אדמה יש לנקוט בצעדים,

ואנו יושבים מול המסך בבית

דפיקות לב מואצות, קוצר נשימה, קושי להירדם בלילה, חרדה

לחץ נפשי

 

רובינו שרויים במצב של לחץ נפשי לעיתים קרובות, עקב אירועים ביטחוניים, קשיים כלכליים, בעיות במקום העבודה, אי נחת מהילדים, אבל, פרידה, כשלון, שינויים בהוראת הממשלה כמו העלאת מחירים, מיסים, חוקים שאינם מתאימים לדרך חיינו וסיבות רבות אין ספור.

כשהלחץ הנפשי הופך להיות כרוני, הוא גובה מאיתנו מחיר נפשי ופיזי יקר.

פגישת ייעוץ חינם לחץ כאןŸ
02-6506977

בהיבט הגופני

בשלבים הראשונים, אנו מתחילים לסבול מבעיות בריאותיות, כאבי ראש, אובדן מצב הרוח הטוב, רגישות להצטננויות ולמחלות ויראליות כמו שפעת, עלייה בלחץ הדם והפרת האיזון המטבולי של הגוף.

48130058_s

כשהלחץ הנפשי ממשיך לאורך זמן ומתגבר, מתחילות השפעות רחבות טווח על הגוף והנפש:

 • מערכת החיסון נחלשת והגוף פגיע להידבקות במחלות שונות, מחלות אוטואימוניות (מחלות חיסון עצמי) מתפרצות, אנו מתחילים לסבול מדלקות פרקים, צליאק, פסוריאזיס, קרוהן ואחרות.
 • בשל הלחץ הנפשי אנו מתחילים לאכול ללא בקרה ומשמינים בצורה קיצונית.
 • המערכת ההורמונאלית משתבשת, הנשים סובלות מחוסר סדירות של המחזור החודשי, חלה ירידה בחשק המיני ובתפקוד המיני.
 • איכות השינה נפגעת, קשה להירדם, וכשנרדמים, מופיעים חלומות בלהה.

 

עם התמשכות הלחץ הנפשי לטווח ארוך יותר, מתחילים תהליכי הזדקנות מואצים, כשהבולטים כלפי חוץ הם פגיעה בעור ובשיער. הגוף מפתח עייפות כרונית, סכרת, לחץ דם גבוה, פעילות לב לא תקינה, חוסר איזון של רמות הכולסטרול וסרטן.

בהיבט הנפשי

 • הזיכרון נפגע ויכולת הריכוז יורדת.
 • ההתנהגות הופכת להיות עצבנית עם תופעות של פנים מעוותות, דיבור מהיר, כסיסת ציפורניים, חריקת שיניים, פסיעות בחלל החדר הלוך ושוב, והרגלים כפייתיים אחרים.
 • עייפות ותשישות מעבר לרגיל מופיעות בתדירות גבוהה.
 • אנו מפתחים התקפי חרדה ורגעי מתח, שמותירים את הגוף תשוש, חלש וסחוט מאנרגיה.
 • מתחיל להופיע מצב של דיכאון, הנובע מירידה ביכולת התפקוד, מפגיעה באורחות החיים ובהרגלים ומהצורך להתמודד באופן מתמיד עם תחושות קשות של הגוף.

15483869_s

הרפואה הסינית לשרותכם

בקליניקת ניי ג'ינג פיתחו דרכים להפחתת המתח הנפשי, ויצירת רוגע ושקט גופני ונפשי.

 • דיקור סיני מחזק באופן מיידי את מערכת החיסון ומפחית או מסלק סימפטומים רבים של לחץ ומתח. בנקודות שונות בגוף, כשהמחט מגרה את האזור, יש שחרור של אנדורפינים (חומרים נוגדי כאב טבעיים) שגורמים להפחתת הכאב ומשפרים את זרימת הדם בגוף. הדיקור הסיני גורם גם להפחתה של הורמון הסטרס קורטיזול, המזוהה עם לחץ. המטפלים שלנו בקליניקת ניי ג'ינג המתמחים בדיקור סיני, אשר בעזרתו הם מרפים את שרירי הגוף, מורידים את קצב הלב ומפחיתים את לחץ הדם. כבר בזמן הדיקור, אתם תדווחו לנו על תחושת רוגע, שאיתה תלכו הביתה.
 • צמחי מרפא סיניים הם ברי שימוש מזה אלפי שנים בסין. אצלינו בקליניקת ניי ג'ינג, אנו מתאימים לכם טיפול צמחי כתוספת לדיקור הסיני, כדי להקל על הלחץ הנפשי שאתם שרויים בו בימים אלו של חוסר בטחון במדינה.
 • נשימה נכונה חשובה ליצירת רוגע בגוף. המטפלים שלנו ידריכו אתכם איך לנשום נכון כדי להשיג הקלה מיידית במצבי לחץ.
 • ייעוץ לתזונה נכונה ומאוזנת בשעות קבועות, עם העדפה למספר ארוחות קטנות במשך היום, תקבלו אצלינו בקליניקה על ידי התזונאית שלנו. בהמשך נמליץ לכם על מעקב תזונה לאורך זמן כחלק בלתי נפרד מהטיפול להפחתת לחץ נפשי.

5303405_s

ולבסוף, המומחים שלנו בקליניקת ניי ג'ינג  ממליצים לכם להקפיד על פעילות גופנית סדירה, אשר נחשבת כיעילה במצבים של מתח נפשי כרוני.

 

אל תחכו עד להתקף הלב הראשון, המתריע על מתח נפשי מתמשך

מתח נפשי ניתן לטיפול יעיל קצר

פנו עוד היום אל קליניקת ניי ג'ינג

התקשרו עוד היום

פגישת ייעוץ חינם לחץ כאןŸ
02-6506977

ותגיעו אל המנוחה והרגיעה

מאת שמעון פאול פרידלנדר

שמעון פאול פרידלנדר מומחה רפואה סינית. פתח לימודים מתקדמים ברפואה הסינית למטפלים מנוסים. מעביר הרצאות וקורסים ברחבי הארץ והעולם בנושא דיקור בלייזר.