למה יש לסינים עור כל כך חלק?

עדויות למֵאִי- רוֹנְג (קוסמטיקה סינית), נמצאו בכתבי שושלת סונג אשר שלטה בסין בין השנים 1270- 960 לספירה. טיפול בקוסמטיקה סינית ניתן לאריסטוקרטיה הסינית ובמיוחד לנשות הקיסר ופילגשיו בהרמונו.
בספר הרפואה הפנימית Su Wen של הקיסר הצהוב נכתב : " אצל נשים אחרי גיל 35 יש החלשות של ה"יאנג מינג" (שכבה אנרגטית של הקיבה והמעי הגס) לכן עור הפנים מתחיל להתייבש ושיער ראשן מתחיל לנשור. אצל נשים בגיל 42 נחלשים 3 היאנגים לכן פניהן יהיו יבשות עוד יותר ושיערן יתחיל להאפיר. אצל גברים בגיל 48 יש החלשות של אנרגיית היאנג לכן פניהם יהיו יבשות ושיער ראשם יאפיר באזור הטמפורלי…"
כתבים עתיקים מספרים כי פילגשיו של הקיסר נהגו לטפח את עור פניהן באמצעות דיקור ושימוש בצמחי מרפא, במטרה להנציח את נעוריהן.

הטכניקה המודרנית התפתחה באחד מבתי החולים בבייג'ין כאשר רופאים שטיפלו בחולים הסובלים משיתוקי פנים שונים בעזרת דיקור סיני, הבחינו שבנוסף לשיפור הבריאותי, הניב הטיפול תוצאות לא צפויות, שהתבטאו בגוון פנים בריא יותר, יישור של קמטים עמוקים והעלמות קמטים זעירים, שיפור במראה העור, צבעו, גמישותו וחיוניותו.
הממצאים הללו הביאו לתחייה של מסורת הטיפול הנושנה בגלגולה הנוכחי: הדיקור הקוסמטי.
סין עברה שנים רבות של סגירות והתרחקות מדינית עד להפשרה שהחלה לאחר ביקור נשיא ארה"ב בסין בשנת 1972. בעקבות ביקור נשיאותי זה נחשף העולם בין היתר ל"רפואה הסינית המסורתית”-רפואה שהכתה שורש בעולם כולו. עם נפילת החומה הסינית, פרצו סודות הדיקור וצמחי המרפא הסיניים את גבולות המדינה, והיום הם זמינים לכל מי שחפץ להיראות צעיר.

בריאות עור הפנים

פגישת ייעוץ חינם לחץ כאןŸ
02-6506977

 

מאת שמעון פאול פרידלנדר

שמעון פאול פרידלנדר מומחה רפואה סינית. פתח לימודים מתקדמים ברפואה הסינית למטפלים מנוסים. מעביר הרצאות וקורסים ברחבי הארץ והעולם בנושא דיקור בלייזר.