שיטת טיפול שנועדה במקורה לטיפול בכאבים הפוגעים בתפקוד היום יומי, בעיקר באזורי שכמות, צוואר, כתפיים ומפרקים. הטיפול בטווינא מתבצע על ידי לחיצות בהתאם למרידיאנים – ערוצי האנרגיה בגוף, לרוב כשהמטופל יושב על כיסא או שוכב על המיטה.

לעיתים קרובות חש המטופל שיפור במצבו כבר לאחר הטיפול הראשון בטווינא – וזאת לאחר תשאול מקיף שעובר המטופל טרם התחלת הטיפול. עוצמת העיסוי, מהירותו והשימוש בשמנים נקבעים על ידי המטפל לאחר תשאול זה. הטיפול בטווינא נחשב לטיפול דינמי והוא מלווה לעיתים בכאב, כשאורך טיפול טווינא הוא בדרך כלל 50 דקות ורצויים סדרת טיפולים על מנת להעלים את הכאבים לטווח ארוך.

לעיתים קרובות חש המטופל שיפור במצבו כבר לאחר הטיפול הראשון בטווינא

המטפל משלב שיטות מגע שונות במהלך הטיפול בטווינא והוא משתמש בכפות הידיים, בזרועותיו ובמרפקיו לשם יצירת לחץ ותנועה במרידיאן. המרידיאנים משמשים גם כנקודות הדיקור בשיטת הדיקור הסיני, אלא שבטווינא לחיצות המטפל מחליפות את המחטים.

אנו בניי ג'ינג המרכז לרפואה סינית ירושלים נשמח לענות על כל שאלה תתקשר – 02-6506977

טווינא ידועה כשיטת טיפול אפקטיבית במיוחד לטיפול בבעיות של פריצת דיסק, בעיות אורטופדיות שונות, כגון כאבי גב ודלקות בגידים, כאבי צוואר, מים בברכיים, כתף או מרפק תפוס. טווינא ידועה גם כיעילה במקרים של כאבי ראש ומיגרנות, עייפות מתמשכת, בעיות במחזור ובעיות מעיים.

מוצאה של הטווינא הוא ברפואה הסינית המסורתית, והיא נחשבת כשיטת פיזיותרפיה יעילה. על פי שיטת הרפואה הסינית הטיפול בטווינא משחרר את זרימת הצ'י – אנרגיית החיים שהיא הבסיס לבריאות האדם, נפשית ופיזית. זרימה הרמונית של אנרגיית הצ'י בגוף מעוררת כוחות ריפוי פנימיים של הגוף, משחררת רעלים וחסימות באיברי הגוף השונים.