אל תיכנסו לנו למיטה

"ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה"

 

"מתי אתם מתחתנים? אימא מחכה לנכדים", "מתי אתם בהריון?",

"תראו את רונית, יש לה כבר שלושה ילדים, ומה איתכם?" "מה עם איזה אחות או אח קטן?"

המצווה הראשונה הכתובה בתורה היא מצוות "פרו ורבו". המצווה להרבות ילדים מחייבת כל אדם מישראל משתי סיבות: א. מפני הערך העצום של החיים, ב. כדי להבטיח את קיום החובה מהתורה.

"בזכות נשים צדקניות שהיו באותו הדור נגאלו ישראל ממצרים" (תלמוד, מסכת סוטה, יא, ב).

תרומתן החשובה ביותר של הנשים בתקופת עבדות מצרים היתה שהן היו מוכנות להביא ילדים לעולם למרות תנאי החיים הבלתי נסבלים. 18205485_sבנוסף, הן עודדו את הגברים להקים משפחות באותה תקופה. התלמוד מספר כיצד הנשים היו מרגיעות את בעליהן בשדות, מתקשטות ומביאות אותם בהדרגה ליחסי אישות והכל למטרת הבאת ילדים. הודות למסירותן של נשות העם העברי נולד דור שלם, שיצא ממצרים לחופשי.

זוגות בחברה הישראלית

החברה הישראלית בימינו מדגישה את חובת האדם הבוגר לשאת תפקיד של הורה. זוגות צריכים להוליד ילדים ואלו שבחרו לא לעשות זאת נתפסים כבעלי לקות, מתויגים כשונים, כטיפוסים אנוכיים וחומרניים.

זאת ועוד, הם מאבדים את הזהות המינית והמשפחתית. החברה יוצרת לחץ חברתי (לחץ המופעל על אדם לשנות את עמדותיו ודעותיו) על זוגות, שאך נישאו, להיכנס למערכת של הולדת ילדים, עוד לפני שהם בנו את התא הזוגי שלהם, עוד לפני שהם בשלים לכך, נפשית, כלכלית, רעיונית וחברתית.

ככל הזמן עובר, והאשה לא נכנסת להריון, הלחץ גובר מצד המשפחה, החברים ובמקום העבודה. הזוג מתחיל להיכנע לאותו לחץ חברתי, חש בידוד חברתי, חוסר פופולאריות ותיוג שלילי. כל זאת בשל חוסר הציות שלו לנורמה החברתית של הבאת ילדים לעולם. הלחץ החברתי מתחיל להשפיע על חייו, תפיסותיו והתנהגותו הלא קונפורמיסטית.

כחלוף פרק זמן נוסף, הם נכנעים, נכנסים למצב של ציות יתר וכניעה ללחץ החברתי ומגלים שלמרות שהם פיסיולוגית נורמלים, הם לא מצליחים להיכנס להריון.

 

מעניין לציין שזוגות הבוחרים לדחות את הרחבת המשפחה הם לרוב אנשים אינטליגנטיים, בעלי מעמד והשכלה גבוהים, בעלי חשיבה עצמאית, אמון ביכולתם האישית ובעלי ערך עצמי גבוה.

הם סומכים על עצמם ועל כושר השיפוט שלהם והם דבקים ברצונם ועמדותיהם גם כאשר אלו אינן תואמות את דעת הרוב.

20639633_s

מכיון שהחברה הישראלית נחשבת חברה פטרנליסטית (בעלת זיקה משפחתית גבוהה) עם שיעורי ילודה גבוהים ביחס לממוצע על פני כדור הארץ, נמצא ששיעור הזוגות הסובלים מאי פריון, בשל סיבות שאינן רפואיות, נמצא במגמת עלייה.

מחקר רחב היקף שנערך במרפאות פוריות של שירותי בריאות כללית במדינת ישראל במשך תשע שנים והתפרסם בירחון  IMAJ (The Israel Medical Association Journal )[1] מצא שהסיבות לאי פוריות מתחלקות כך:  30% בשל בעיות פוריות של האשה, 30% בשל בעיות פוריות אצל הגבר, 18% בשל בעיות פוריות של שני בני הזוג ואילו 21% הנותרים ללא סיבה נראית לעין.
הריון נחשב לתהליך טבעי, ראשוני ובסיסי בכל החברות, וכש"משהו לא עובד" ללא סיבה רפואית, בני הזוג מרגישים מתוסכלים וכואבים, השליטה בחייהם נפגעת וצומחת ההבנה שמשהו פגום בגופם, הרגשה שמתעצמת וגורמת מתח רב ומתישה נפשית. הגבר חש שגבריותו נפגעת והאשה חשה שגופה בוגד בה והיא נכשלה בתפקידה הטבעי להיות אשה.

[contact_info]

כאשר זוג כזה נפגש עם החברה, הסביבה, משפחה, שכנים, חברים, וכולם מגדלים ילדים, צומחת תחושת ניכור כזו עד כדי כך שבני הזוג יתחילו להימנע מהופעה באירועים חברתיים, יסתגרו בביתם ויסתירו את המצב הקיים.

הם מבינים שההריון המיוחל לא יושג בקלות ובספונטניות כמו שכולם אומרים להם. מחשבות אלו מחוזקות על ידי תפיסות היהדות והחברה הישראלית הרואות בהולדה ציווי מרכזי בתרבות הממוקדת על הולדת הרבה ילדים.

בני הזוג מתחילים לחוות תחושות של אבל ואובדן בגלל בעיות אי הפוריות, תחושות שאין הם יכולים לשתף עם אחרים, והם עלולים להיכנס לתחושות של בדידות ומצוקה. 

הרפואה הסינית לשיפור הפוריות

אורח החיים המתוח, הלחוץ והתובעני במדינת ישראל יחד עם הלחץ החברתי על זוגות ללא ילדים, הרגלי תזונה לקויים וכן השימוש הנרחב בגלולות למניעת הריון מהווים את הסיבות העיקריות למצבים של אי פוריות.
הטיפול בבעיות אי פוריות בקליניקת ניי ג'ינג  משלב התייחסות להמערכות והמרכיבים המאפשרים תפקוד תקין, רמת האנרגיה וזרימתה לאורך הגוף, איכות הדם, כמות הדם וזרימתו, קיום חומרים הכרחיים לפריון.

בנוסף לטיפולים בקליניקת ניי ג'ינג, אנו מסבירים את חשיבות אורח החיים הנכון, התזונה הנכונה והמצב הנפשי המאוזן של בני הזוג, כדי לאזן את הגוף לאורך הטיפול.

הטיפול אצלינו כולל:

  • דיקור סיני \דיקור בלייזר
  • לקיחת צמחי מרפא במידת הצורך (ההחלטה בידי המטפל לאחר בדיקה מקיפה).
  • הרגעת הלחצים ליצירת סביבה רגועה בחיי בני הזוג.
  • המלצות תזונתיות המבוססות על התפיסה של איכויות קור וחום של כל מאכל והשפעתן על האיברים הפנימיים.
  • פעילות גופנית מתונה (יוגה, טאי צ'י, הליכה) המשפרים את זרימת הדם הכללית בגוף ומוסיפים לגוף ויטליות.

 

תוצאות הטיפולים לפוריות

בקליניקת ניי ג'ינג אנו מגיעים לרמות הצלחה גבוהות מאד.

מחקר חדש וראשון מסוגו שנערך בביה"ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב יחד עם המרכז הרפואי תל אביב כדי לבדוק את יעילות השילוב של שיטות סיניות עם הזרעה תוך רחמית בשנת 2012[2] מצביע על עלייה משמעותית בפוריות בעקבות הטיפול המשולב.

מבין 29 נשים המשתתפות במחקר ונעזרו ברפואה סינית, 65.5% הרו ו – 41.4% ילדו תינוקות בריאים בהשוואה ל-94 נשים שלא נעזרו ברפואה סינית, 39.4% הרו ו – 26.9% ילדו תינוקות בריאים.

החוקרים שבצעו את המחקר חושבים שיתכן שצמחי המרפא והדיקור משפיעים על מחזור הביוץ והווסת, מחזקים את זרימת הדם לרחם, ואף מגבירים את הייצור וההפרשה של אנדורפין - חומר המעכב את פעילות מערכת העצבים המרכזית וגורם לתחושה של רוגע. כל אלה עשויים בהחלט לסייע להתעברות ולהיריון.

 

מחקר ,משנת 2002[3], שבדק את שיעור ההצלחה בהפריה מלאכותית בקרב נשים שטופלו בדיקור סיני, בקרב 160 מטופלות שמחציתן קבלו דיקור סיני בנוסף לטיפולי הפריה לפני החזרת העוברים ומיד אחריו, ומחציתן קבלו טיפולי הפריה בלבד, העלה כי 42.5% נשים בקבוצה של הטיפול המשולב שכלל דיקור הצליחו להיכנס להריון לעומת 26.1% נשים שהרו בקבוצת הביקורת השניה.

סיכום

בקליניקת ניי ג'ינג  אנו מודעים לחשיבות הגדולה שיש לנושא אי פוריות במדינת ישראל בכלל ובחיי זוגות בפרט. אנו מציעים פתרון אשר יכול יגשים את החלון הגדול בחייה של האשה או הזוג. אנו עובדים ברגישות רבה ובשיתוף פעולה עם הרפואה המערבית, ומגיעים להצלחה רבה.

גיליתם קושי להיכנס להריון? חבל שתצברו כעסים ותסכולים.

פנו עוד היום לקליניקת ניי ג'ינג

ותקבלו מענה מקצועי מקיף.

דיסקרטיות מובטחת!

[contact_info]

 

 

 

[1] Distribution of Causes of Infertility in Patients Attending Primary Fertility Clinics in Israel, J. Farhi and A. Ben-Haroush, IMAJ 2011: 13: January: 51-54

[2] http://med.tau.ac.il/chinese-medicine

[3] Influence of acupuncture on the pregnancy rate in patients who undergo assisted reproduction therapy, Fertility Sterility, Volume 77, Issue 4, Pages 721–724