אנטי אנטיביוטיקה

אנטי אנטיביוטיקה

בשנים האחרונות נוצרה תופעה בארץ ובעולם כולו שבה אנשים מחליטים לחבוש את כובע הרופא ולאבחן במה הם חולים בעצמם, ללא ייעוץ רפואי מקצועי ומהימן.

קבוצות דיון בפייסבוק, אתרים שונים באינטרנט, שכן או קרוב משפחה לא יכולים להוות תחליף לניסיון הקליני והידע של הרופאות והרופאים.

לפעמים מגיעים אלינו לטיפול בקליניקת ניי ג’ינג מטופלים שבידם כבר אבחנה, תכנית טיפול ואפילו תרופות מרשם שהם נוטלים וכל זה לבד לגמרי ! ללא ייעוץ רפואי.

ישנה קלות  דעת בלתי נתפסת בצריכת תרופות ויש בה סיכון ממשי לגופנו ולבריאותנו התקינה. השימוש באנטיביוטיקה הוא אחד מהם ועליו נרחיב.

אז מהי אנטיביוטיקה ?

 אנטיביוטיקה היא תרכובת אורגנית שמיוצרת באופן טבעי ע”י פטריות וחיידקים שונים. בשנים הראשונות לשימוש באנטיביוטיקה נוצר הרושם שזוהי תרופת פלא שעתידה למזער ואף למגר את כל המחלות שנגרמות על ידי חיידקים, ואכן היא הצילה הרבה חיים. שנים ספורות לאחר התחלת השימוש באנטיביוטיקה התגלה כי השימוש הגובר והחשיפה החוזרת שלה גרמה לחיידקים בגופנו לפתח עמידות בפניה. הרופאים ואנשי המדע הבינו שהאנטיביוטיקה אינה תרופה שיכולה לרפא את כל המחלות אלא מיועדת למצבים בהם יש זיהום חיידקי (שהוכח בבדיקות מעבדה ) בלבד. צריכת אנטיביוטיקה ללא הוראה מפורשת מרופא מוסמך אסורה ויכולה לגרום לנזקים רבים.

 

התמחויות שונות

בואו נעשה סדר…

ידע הוא כוח. אם לא נשתמש בו בצורה נכונה הוא עלול לעשות נזק ולכן בואו ונבהיר כמה דברים.

יש להבחין בין וירוס לבין חיידק. לשניהם מייצרים תופעות דומות מאוד אך המבנה האנטומי שלהם שונה בתכלית. תרופה אנטיביוטית תוכל לעזור לנו בריפוי רק אם הזיהום נגרם ע”י חיידק בלבד. רק רופא מוסמך יוכל לדעת במה מדובר בעזרת משטח ייעודי ובדיקות שונות ולכן נשמע לעצתו בלבד.

תופעות רבות כמו: הצטננות, שפעת, כאבי גרון, דלקות אוזניים עלולות להופיע אצל כל אחד מאיתנו במהלך כל השנה ובעיקר בחודשי החורף. במקרים מסויימים הגורם הוא וירוס ולכן אין צורך בטיפול אנטיביוטי שרבים מאיתנו ממהרים לבקש מהרופא.

למי שמערכת החיסון שלו חלשה יותר והוא חולה כמה פעמים בשנה נוכל להמליץ על “תרופות סבתא” ופתרונות טבעיים שונים, פורמולות של צמחי מרפא סיניים וכמובן דיקור סיני (גם דיקור בלייזר – לא פולשני ולא כואב בכלל !)

הצריכה המוגזמת של התרופות (בעיקר תרופות מרשם) והאנטיביוטיקה לסוגייה , שלא לצורך, גורמת נזק לגוף בטווח הארוך בגלל העמידות של החיידקים והחלשות הגוף שעובד קשה בשביל לנקות את שאריות התרופות. במידה וכן נצטרך לקחת אנטיביוטיקה הגוף יגיב אליה בצורה לא מיטבית. בשנים האחרונות מושקעים מאמצים וכספים רבים על מנת לפתח סוגים שונים של אנטיביוטיקה יותר מדוייקת ויותר “קלה לעיכול”.

בשביל לתת לגופנו הזדמנות לקבל עזרה אמיתית כשנזדקק לה אנחנו צריכים להיות פחות “קלים על ההדק” ולנסות להתמודד בכוחות עצמנו עם מחלות שונות (במידת האפשר כמובן) ולתת לגוף לעשות את העבודה כמו שהוא יודע.

מאת: קארה נעמה | עריכה: דניאל אליקים

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

התקשרו 02-6506977

שייך להתמחות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

התקשרו 02-6506977