גמילה מעישון ברפואה סינית

גמילה מעישון ברפואה סינית

הקפה ביד שמאל והסיגריה בימין, שיחה, מפגש חברתי, אלכוהול, מסיבה או לחץ נפשי כל אילו ועוד הם חלק מההרגל בעישון סיגריות. לכל מעשן ההרגלים שלו, רוב האנשים מקלים ראש בנזקי העישון ומתרצים את ההרגל בתירוצים שונים : שמירה על המשקל, אמצעי להפחתת לחצים נפשיים  ועוד תירוצים שראויים להיקרא כך ולו רק מכיוון שהמעשן אינו מודה בפני עצמו כי הוא מכור ואין הוא יכול להיגמל מעישון הסיגריות ללא עזרה. בנייג’ינג המרכז לרפואה סינית בירושלים תוכל להפסיק לעשן באופן מיידי או בתהליך הדרגתי, כל אדם לפי נטיית ליבו והתייעצות עם המטפלים המומחים בתחום הפסקת העישון בנייג’ינג ירושלים.

לתהליך הגמילה מעישון מספר שלבים:

 • התוודעות לנזקים הנגרמים מעישון הסיגריות
  אז לפני שמתחילים בתהליך הפסקת העישון כדאי מאוד לקרוא על נזקי העישון הרבים ועל הכמויות האדירות של הרעלים המצויים בכל סיגריה שנדלקת לשם ההרגל. כדאי לדעת כי כל סיגריה מכילה מעל 4000 חומרים רעילים כאשר חלקם הוכחו מחקרית אף כמסרטנים. הכבד הוא הנפגע המרכזי בעישון הסיגריות. כתוצאה מהעישון , הכבד עובד לאט יותר ומשפיע על כל המערכות בגוף מה שגורם לכעסים, עצבנות, תקיעות רגשית, מתח ותיסכול כמו גם לתופעות פיזיות כגון בעיות עיכול, תנודות ברמות הסוכר לאורך היום ועצירות.
  אלו הם רק מעט מנזקי העישון, לאחר עיון בחומר המקצועי כמעט בלתי נמנע שכל מעשן שפוי יקבל על עצמו החלטה להפסיק לעשן.
 • קבלת ההחלטה
  כבר קראנו על הרעלים שאנו מכניסים לגופנו עם כל שאיפה ונשיפה אך אל לנו להתעלם מהעובדה שעישון סיגריות הינו הרגל, והפסקת העישון הינו תהליך לא פשוט. בקבלת ההחלטה עלינו לקחת בחשבון מספר פרמטרים:
 • עישון הסיגריות הוא חלק מדפוס התנהגות-אנו נוטים להדליק סיגריה כאשר אנו עצבניים, שמחים, נמצאים באירוע חברתי בו רוב הנוכחים מעשנים, בזמן שיחה נינוחה, קריאה, כתיבה, שתיית הקפה של הבוקר ומיד אחרי הארוחה.
  בקבלת ההחלטה עלינו לקחת בחשבון כי מעכשיו יש לקבוע התנהגות חלופית מהנה שתבוא במקום ההרגל המזיק, כגון: הרפיה, מדיטציה, פעילות גופנית וכו’.
 • אנו מכורים לניקוטין- כמו בכל תהליך גמילה ישנה הגמילה הפיזית, בניי ג’ינג המרכז לרפואה סינית בירושלים מטפלים בהפסקת העישון באמצעות דיקור סיני אשר מפחית ולעיתים מעלים כליל את התגובה הפיזית של הגמילה. בשילוב צמחי מרפא וטווינה הגמילה מעישון הסיגריות תהיה פשוטה וללא תופעות לוואי.
 • עישון סיגריות לעיתים מהווה “נחמה” במצב של קושי נפשי ופיזי. לפעמים הפחד שלא נצליח להתמודד הוא שעוצר אותנו ומונע מאתנו לקבל את ההחלטה להפסיק לעשן. בנייג’נג המרכז לרפואה סינית כל מעשן שמחליט לעבור הפסקת עישון מלווה ע”י טובי המומחים בתחום אשר בנוסף להיותם מטפלים מנוסים, מודעים גם לעובדה שהגמילה אינה רק פיזית ולכן הרגישות וההתיחסות לנושא זה היא רבה.
 • השיטה ודרך הטיפול להפסקת עישון בניי ג’ינג המרכז לרפואה סינית:
  היום קיימות שיטות רבות להפסקת עישון החל מכדורים וכלה בסיגריה אלקטרונית ומסטיקים שתפקידם של כל אילו לסייע בתהליך הפסקת העישון לאחר קבלת ההחלטה להיגמל מהרגל העישון. בנייג’ניג המרכז לרפואה סינית פיתחנו שיטות שהוכחו כמוצלחות מאוד בתחום הפסקת העישון.
  השיטה היעילה ביותר להפסקת העישון ברפואה הסינית הינה הדיקור הסיני.
  בדיקור הסיני נוהגים להשתמש במחטים חד פעמיות סטריליות ודקות מאוד, מאופן היותן דקות כל כך הדיקור הסיני כמעט ואינו מורגש .
  השלב הראשון בהפסקת העישון בנייג’ינג הוא שיחה עם המעשן לשם קבלת החלטה התלויה בנתוניו ובחירתו האישית האם להפסיק בטיפול אחד או שמא בסדרה של טיפולים תוך כדי עישון הסיגריות.
  החל מקבלת ההחלטה הזו הדרך קלה ובטוחה. בנייג’ינג מודעים לקושי בתהליך הפסקת העישון והמטופל מקבל ליווי צמוד וייעוץ לגבי פיתוח הרגלים חלופיים בריאים ומהנים לא פחות.
  המטרה בטיפול בדיקור סיני לשם הפסקת העישון הינה כפולה ומשרתת כמה מטרות בו זמנית. בו בעת שהדיקור מאיץ את פעולת הכבד שהפך להיות “עצלן” כתוצאה מעישון הסיגריות, עובר המטופל טיפול לניקוי רעלים בו זמנית . מיותר לציין כי הטיפול הוא אינדיווידואלי ויותאם לכל אדם לפי נתוניו האישיים, בו זמנית ניתן לטפל אף במצבו הנפשי של המטופל ולסייע לו להירגע באמצעות שילוב של מספר שיטות כמו טווינה או צמחי מרפא.

ניי ג’ינג המרכז לרפואה הסינית בירושלים הוא הפתרון שלך כשמדובר בגמילה מעישון. בנייג’ינג נמצאים טובי המטפלים בתחום הרפואה הסינית על כל שיטותיה והיבטיה, תהליך הפסקת העישון יעשה בליווי צמוד, שיתוף המטופל בתהליך הפיזיולוגי והנפשי בו הוא שרוי ,מקצועיות והמון ניסיון בתחום הרפואה הסינית בכלל והפסקת עישון בפרט.  בנייג’ינג תיווכח כי הדרך לחיים בריאים ונעימים יותר היא קצרה, בטוחה והרבה פחות קשה משחשבת.

מאת

שמעון פאול פרידלנדר

התמחויות שונות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

שייך להתמחות