דלקת פרקים

דלקת פרקים

אין ספק שתלונות חוזרות ונשנות על כאבים חזקים בברך, שאינם מוסברים במכה או נפילה, עד כדי אי יכולת לעמוד על הרגליים נשמעות לבקרים. גם כאלו כמו כאבים במרפק ללא כל סיבה, אצבעות שהפסיקו לתפקד כרגיל, כאבים לא מוכרים בצוואר לאחר שינה “עם חלון פתוח” ורבים אחרים תשמעו סביבכם.

אין צורך לחפש בכתובים, מדובר בדלקת פרקים, מחלת המאה שאינה פוסחת על אף עשירון מהאוכלוסייה. נכיר את המחלה ודרכי הטיפול בה.

מהי מחלה זו?  

דלקת פרקים היא בעצם שם כללי למספר מחלות הפוגעות במפרקים בעקבות סיבות וגורמים שונים.

המחלות האלו שכיחות מאוד בגיל הזהב (מעל 80%), אבל הן מתרחשות גם באנשים צעירים וילדים.

דלקות אלו פוגעות במפרקים שלנו ובאזורים שמסביב למפרקים.

דלקות פרקים הן מכאיבות, ומונעות מאיתנו לעשות את הדברים שאנחנו רוצים – בין אם זו פעילות שגרתית ובין אם זו פעילות שמסבה לנו הנאה.

דלקות פרקים מאופיינות בנפיחות ואדמומיות באזור המפרקים, ובכאבים חזקים הנובעים מחיכוך המפרקים זה בזה.

התמחויות שונות

מבין כל המחלות ישנן שתים השכיחות ביותר:

דלקת מפרקים ניוונית (osteoarthritis) מתרחשת עקב ניוון ואובדן הסחוס הבין מפרקי ועלולה לפגוע במספר מפרקים בו זמנית, אשר עקב כך, נגרם נזק למבנה הסחוסי הבין מפרקי, הפרעות בשיווי המשקל, כאבים בדרגות שונות, נוקשות ומגבלות בתנועה, רעשים וחריקות בין מפרקיים, דלקות ברצועות המחברות בין המפרקים, גושי עצם מכוסים בסחוס.

דלקת מפרקים שיגרונית (rheumatoid arthritis) היא מחלה כרונית אוטואימונית, אשר פוגעת וגורמת להרס הדרגתי במהלך השנים במפרקים וברקמות הקרובות למפרקים.היא פוגעת בחומר שמרפד מפרקים, בעיקר בידיים ובכפות הרגליים. המחלה שכיחה בעיקר בנשים צעירות (35-50) ועלולה לגרום לסיבוכים בריאותיים קשים כגון נכות.

אנשים החולים בדלקת מפרקים שגרונית לרוב סובלים מכאבים שונים במפרקים, כאב בברכייםכאבי כתפיים, ובעיקר בשורש כף היד, תחושה כללית רעה, מפרקים נפוחים, גושי עצם מכוסים בסחוס, דלקות בכלי דם, קרומי הלב, עיניים, שיתוק בחלק או בכל הגפיים וכדומה.

דלקת פרקים אינה ניתנת לטיפול תרופתי רגיל, ויש צורך בטיפול ייחודי למחלה כדי לחזור לאורח חיים תקין.

אנו בקליניקת ניי ג’ינג מטפלים בדלקת פרקים בשיטות מותאמות למחלה ומאפשרים לך להמשיך לחיות את חייך ללא מגבלות פעילות עקב המחלה.

דרכי הטיפול משלבות רפואה קונבנציונאלית יחד עם דרכי טיפול סיניות ייחודיות, כך שהתוצאה היא התאמה מירבית של דרך הטיפול לדלקת פרקים ואחוזי הצלחה גבוהים בטיפול.

בניי ג’ינג מתמחים במגוון שיטות טיפול לדלקת פרקים שכוללות:

דיקור סיני יעיל במיוחד בטיפול במצבים כרוניים שונים, במיוחד בכאבים מכל הסוגים. מחקרים מראים שדיקור סיני היא שיטת הטיפול היעילה ביותר לדלקת    מפרקים, במיוחד לדלקת שמתמקמת בברכיים.
דיקור בלייזר, שיטה חדשנית שמחליפה את הדיקור הסיני במחטים, ואנו מתמחים בה. בהחלט מומלץ!
טווינא היא שיטה שעובדת עם מערכת האנרגיה בגוף של המטופל על מנת להביא למצב בריאותי מאוזן. העבודה נעשית בעזרת ידיו של המטפל והיא מכוונת לעידוד  זרימת ארגיה הרמונית יותר במערכת של המטופל, ובכך מאפשרת לגוף לרפא את עצמו באופן טבעי. השיטה מסייעת לריפוי דלקת פרקים כשהטיפול לרוב גורם גם  לשיפור בגוף כולו.
צמחי מרפא בעלי יתרונות על גבי תרופות בשל המנגנונים האנטי דלקתיים שהם מכניסים לגוף ומטפלים בגורמים לדלקת, בניגוד לתרופות השגרתיות המטפלות  בתסמינים. אנו מתמחים באבחון וטיפול בשילוב צמחי מרפא בשילוב בטיפולים סיניים נוספים כדי להביא להקלה בתסמיני דלקת פרקים עד ריפויה המלא.
ייעוץ תזונה ניתן על ידי תזונאים מומחים במרפאה שלנו כשנקודת המוצא היא שתזונה נכונה ונבונה משפרת מאוד את יכולת הגוף לעצור את הידרדרות דלקת  המפרקים.

הרפואה הסינית הוכיחה מזה אלפי שנים את יעילות הטיפול בדלקת פרקים, וטיפלה במיליוני אנשים הסובלים ממנה. הטיפול מתמקד בהחזרת יכולת התנועה והגמישות במפרקים הפגועים ובשורש הבעיה אותו חוסר איזון פנימי אשר הוביל להתפרצות המחלה.

הסיבות לדלקת פרקים רבות לכן כל מטופל עובר אבחון כדי להתאים את הטיפול היעיל ביותר לכל אחד. המטפלים בקליניקת ניי ג’ינג משתמשים באחד או שילוב של כמה שיטות טיפול ומלווים את תהליך הטיפול עד לריפוי מלא.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות