הכל על מערכות יחסים

הכל על מערכות יחסים

באגדות ובסיפורים תמיד יש סוף טוב בו הנסיכה והנסיך מתאהבים ומצליחים למרות כל הקשיים שבדרך להיות יחד ולהתחתן ומכאן- סוף טוב הכל טוב.. האמנם???

קיום מערכת יחסים בין בני זוג זה אחד האתגרים הקשים ביותר שקיימים.
כן, רב בני האדם שואפים למצוא מישהו לחלוק איתו את החיים, אחד כזה שיקום איתנו בבוקר ובלילה ילך איתנו לישון, שיחלוק עימנו בית, יגדל עימנו ילדים, יהיה לנו לאוזן קשבת, יתמוך, יחבק יאהב.. כזה שיכיר ויקבל אותנו כפי שאנחנו- בלי מסכות.

האם באמת קיים דבר כזה?
הדעות חלוקות לכאן ולכאן אך מה שניתן לומר בוודאות: שמערכת יחסים בנויה מעבודה קשה מנוהלת ומושפעת משני בני הזוג. למצוא מישהו לאהוב- זו לא בעייה

למצוא את האחד שיאהב אותך בחזרה- זו מתנה.

מערכת יחסים בנויה מחיבור בין שני עולמות. כל אחד מגיע עם אישיות משלו, עם אופי משלו, רצונות ושאיפות. וברגע שנוצר חיבור בין השניים אנו נחשפים לעולם חדש ולא מוכר. עם ההיכרות והזמן נוצר חיכוך ולוקח זמן להכיל, למצוא יחד את החיבור הנכון ולדעת להגיע לפשרות בין שני העולמות ולמציאת מציאות חדשה משותפת ומאוזנת שמתאימה ונוחה לשני הצדדים. זה אתגר לא פשוט בכלל לא כזה קל ופשוט כמו שמציגים זאת בסרטים נכון?

התמחויות שונות

לזוגיות במשך השנים נכנסים פקטורים נוספים כמו:

-ילדים
-קניית בית
– קריירה
– החזקה שוטפת של בית..

כל הדברים היפים והמבורכים הללו עלולים להוות מכשול לא פשוט במערכת היחסים הזוגית הם עלולים להכניס לחץ, פחדים, עייפות, אי הסכמה ועוד. להרחיק וליצור תהום בין בני הזוג. לעיתים רבות איננו משאירים או מתאמצים לפנות מקום לזוגיות, לשמר את החיבה והאהבה לא מקדישים מספיק זמן לעצמנו לבד ולא לזוגיות, לאינטימיות ובמשך הזמן יוצרים ריחוק שלעיתים קשה מאוחר יותר לגשר עליו.

עם הזמן אולי נשתנה פיזית, נתבגר, נחכים, נלמד…
המטרות והשאיפות שלנו ישתנו…
לכן חשוב מאוד לשתף אחד את השני בכל מה שקורה אצלנו: בתובנות החדשות שלנו, בשאיפות, בקשיים, בהצלחות. ויחד, עם כל שינוי שיבוא למצוא מחדש את החיבור המשותף.

כמה טיפים לזוגיות טובה:
לקבל את עצמך לפני שתדרוש זאת מהאחר.
– תהיה מודע לחסרונות שלך ולפגמים שלך ונסה לעבוד ולשפר אותם.
– תדע לקבל ביקורת
– תלמד לתת ביקורת בצורה טובה ונעימה.
– אל תשמור בעיות, קשיים, פחדים בלב- תמיד תשתף ותוציא החוצה( ברב המקרים הם לא באמת קיימים)
– תמיד תעניק ותדאג להעריך כפי שהיית רוצה לקבל מהאחר.
– תלמדו לנהל תקשורת פתוחה ובריאה בינכם.
– תתעניינו בחיי היום יום
– תעניקו כמה שיותר חיבה (לפי היכולת והגבולות שלכם)
– תלמדו שבן הזוג שלכם שונה מכם
– אל תנסו לשנות אותו
– תצאו מנקודת הנחה שמה שלא נאמר במפורש- לא ידוע לאחר (לא לצפות ממנו קרוא מחשבות או להבין רמזים.. ברב המקרים זה לא קורה!!!)

תחשבו על הזוגיות כעל אפקט המראה:
ככל שאתן – כך אקבל בחזרה
ככל שאשקיע- ישקיעו בי חזרה
ככל שאשתף ואתקשר יבינו אותי יותר ואני את האחר.

אנו מכירים אחד את השני בזמן מסויים ויחד חולפות השנים אך זה שאנו חולקים יחד בית, מיטה, ילדים, פרנסה… לא מספיק בשביל להחזיק את הזוגיות בחיים.
מה שהיה שם לפני כל אוסף הדברים שאספתם , השגתם ויצרתם יחד כשהייתם רק אתם, לבדכם.. את זה אסור להזניח. זה אף פעם לא מאוחר מידי לנסות לשפר את מערכת היחסים הזוגית. הכל תלוי בכם ובעד כמה זה חשוב לכם. בפתיחות, בדו שיח, בהבנה, קבלה ובהמון סבלנות.

אז בואו ננסה לחשוב רגע בכנות איפה מערכת היחסים הזוגית שלי עומדת  
ונחשוב מה אני יכול ומוכן לעשות בכדי לשפר אותה…

קארה נעמה

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

התקשרו 02-6506977