המרצה - הילה יפה

הילה יפה למדה סינית ורפואה סינית בארץ, בסין ובטייוואן. הלימודים כללו עבודה מעשית בבתי חולים וקליניקות פרטיות.

בעלת תואר ראשון במזרח אסיה ומחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

מטפלת ברפואה סינית בקליניקה פרטית משנת 2000, במגוון רחב של בעיות בריאותיות, בעזרת דיקור וצמחי מרפא.

הילה יפה מרצה קורסים בנושאים: צמחי מרפא, פורמולות, אבחון, גניקולוגיה, רפואה פנימית, הנחיית קליניקה של סטודנטים.

שימשה כעוזרת מחקר בכירה במרכז לחקר רפואה טבעית בבית חולים הדסה, ירושלים. פעלה בשיתוף פעולה עם רופאי המחלקות השונות ליצירת בסיס פורה לרפואה אינטגרטיבית. העבירה סדנאות וקורסים לאחיות בית החולים בטיפול בכאב על פי הרפואה הסינית.

עבדה כמתרגמת סימולטנית מסינית לעברית בקורסים והרצאות שהועברו בסינית ע"י פרופ' פאנג ופרופ' צ'ן מאוניברסיטת צ'נג דו בסין.


לנרשמים דרך

new_logo_enucation


להרשמה ופרטים נוספים 02-6506977


במהלך ההשתלמות המעשית שלי בטייוואן התוודעתי לראשונה לחשיבות ידיעת הטקסטים הקלאסיים, הנחוצים להבנת הרפואה הסינית לעומק. Dr. Li, שניהל את הקליניקה, היה מטפל בעל יכולת אבחון וטיפול מופלאים.

הוא ידע לצטט בעל פה את כל הטקסטים הקלאסיים החשובים, וכל פעם ששאלתי שאלה, התשובה התחילה מציטוט מאחד הטקסטים ובעקבותיו הרצאה איך התובנה הזו התפתחה במהלך הדורות עד לימינו ומה הפוטנציאל הקליני של אותה תובנה.

בקליניקה הזו הייתי שנה, וחזרתי לארץ בתחושה של תסכול, שתמיד אבין רק חלק קטן מהרפואה הסינית כל עוד חסרה לי כל ההיסטוריה. בשנים לאחריו, טיפלתי בקליניקה הפרטית שלי, לימדתי במכללת רידמן ועבדתי במרכז לחקר רפואה משלימה בבית חולים הדסה.

ההתפתחות המקצועית שלי התמקדה בעיקר ביישום מודרני של הרפואה הסינית. בשנת 2008 קיבלתי מלגה דרך מכללת רידמן ללימודים בשאנג חאי ונסעתי עם משפחתי לסין לשנה. במהלך לימודיי בשאנג חאי, למדתי מרופאים מדהימים ששאבו את הידע וההשראה מהשילוב של תובנות ממקורות קלאסיים יחד עם ידע רפואי מודרני. החלטתי שהגיע זמן להשלים את החסר. תהליך הלימוד התחיל עוד בסין, מהמורים שהתמזל מזלי לצפות בקליניקות שלהם וללמוד מהידע הרב שלהם. אחרי שחזרתי לארץ המשכתי ללמוד דרך ספרים, קורסים, הרצאות ותשומת לב בקליניקה ליישום הידע העתיק ושילובו בעולם המושגים המודרני.


Error: Contact form not found.