הפרעת החשק המיני Hypo sexual desire disorder

 

  • אני כל כך לחוצה, בן זוגי מצפה ממני לספק אותו, אני לא יודעת איך לעשות את זה, אני אפילו לא יודעת איך לספק את עצמי?
  • כולם חושבים שאני גבר גבר, אני מפחד להיכנס למיטה עם בחורות, אפילו את עצמי אני לא יודע לספק, איך אספק אחרות?
  • למה באינטרנט לא מופיע שום דבר על חוסר חשק מיני אישי?


    לפי הערכות, כשליש מהנשים הבוגרות בארה"ב (!) וכ- 20% מהגברים סובלים מהפרעת חשק מיני.

חשק מיני, או תשוקה מינית, בלשון העם, אינו שונה מכל חשק אחר. חשק הוא הכח המניע אותנו אל מקומות חדשים, הוא טעם החיים וחשק מיני אינו שונה מכל חשק אחר. יש לנו חשק למילקשייק עם קצפת, לנעליים חדשות, לשמוע שיר שאוהבים, לטוס לחו"ל וגם להיכנס למיטה עם בן/בת הזוג.41111237_s

חשק מיני הוא אחד המאפיינים המרכזיים שמגדירים גבר כ"גבר-גבר" בעיניי עצמו ובעיני החברה המערבית, כשגבריות משמעותה קיום יחסי מין וחשק למין. כשגבר מרגיש חוסר חשק למין, הוא לרוב חש חרדה והשאלה הראשונה שתעלה במוחו תהיה: מה קורה עם הגבריות שלי? בקליניקת ניי ג'ינג יש פתרון, הרפואה הסינית מתייחסת בכובד ראש לבעיה.

כמעט כל אישה שלישית חווה בעיות בחשק המיני ולא משתוקקת לדלג אל המיטה. עיקר הבעיות נובעות מכך שרוב הנשים קושרות את החשק המיני לרגשות, האשה חושבת שאם אין לה רגש לבן הזוג, אז גם החשק המיני נעדר.

שימו לב! החשק אינו שולט בנו, אלא אנו שולטים בו. בניגוד למה שמקובל לחשוב, הוא כפוף לתפיסות שלנו, לעמדותינו ולמטרות שאנחנו מציבים לעצמנו.
החשק המיני מתחיל בעצמנו לעצמנו, כי גם לנו, לכל אחד ואחד מגיע להינות ממין. ההנאה הזו, שאין דומה לה, תלויה בדימוי העצמי שלנו, באהבה שלנו את עצמינו, בסיפוק שלנו מאיתנו. לפני שנפנה אל קיום יחסי מין עם בן/בת הזוג, עלינו להקשיב לעצמינו, נחפש את הדרכים לרצות את עצמינו. רק אחר כך, כשנהיה מרוצים מעצמינו, נתחיל לרצות את בן/בת הזוג, כדי שגם אני וגם הוא/היא יהיה מרוצה.

מחקרים הראו שאנשים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה, חווים חשק מיני בתדירות רבה ובעוצמה חזקה יותר, אלו אנשים שיודעים "לקרוא" את עצמם, רגשית וגופנית, ויודעים לפתח כלים לשכלול מערכות היחסים שלהם עם סביבתם בכלל ובני זוגם בפרט. הם מסוגלים לנהל את המערכת הרגשית שלהם עם תשומת לב לכך שלא יצאו נפסדים. דרכם בחיים הוא חיי מין חווייתיים, מלאי אינטימיות, שמשלבים הנאה ומשחקיות, ומועילים לאיכות החיים של כל אחד ואחת.

עם זאת, חשק בא בגלים - יש תקופות עם יותר חשק ופחות. אנשים נוטים להיבהל כשהחשק המיני שלהם יורד, אבל צריך להבין שחשק הוא כמו מצב רוח - לפעמים טוב, ולפעמים פחות.

נעצור רגע ונחשוב,
o האם אנו מסוגלים להיות פנויים לעצמינו? להיות עבור עצמינו? האם יש לנו זמן לחשוב על עצמינו? לבד.
o האם אנו מרגישים טוב עם עצמינו? עם גופינו? כמו שאנו, בלי שנשנה כלום.
o באיזו מידה אנו מקדישים זמן לרצות כדי להרגיש טוב לעצמינו? להנות את גופינו? מה אנו עושים לשם כך?
o באיזו מידה כיף ונעים לנו עם עצמינו?
o האם אנו יודעים להנות את גופינו? האם אנו יודעים איך גופינו מגיב לגרויים מיניים?
בקליניקת ניי ג'ינג יסייעו לכם להחזיר את החשק המיני שאתם כל כך מתגעגעים אליו.

מה עושים?
מתייעצים, חושבים, בודקים, עם אדם מקצועי, ומטפלים. לא מוותרים!
הטיפול בהפרעת החשק המיני ברפואה הסינית בקליניקת ניי ג'ינג כולל טיפול דיקור סיני.

[contact_info]

הטיפול כולל:
דיקור סיני או דיקור בלייזר בנקודות דיקור מסוימות שמעודדות שינויים פיסיולוגיים וביוכימיים בגוף, כדי לאזן את הגוף והנפש, בפרט את המערכת המינית, לשחרר מחסומי אנרגיה חסומים, ליצירת איזור אנרגטי ושחרור מתחים.
צמחי מרפא תומכים בטיפול, מרגיעים את הנפש, ומאזנים חוסר איזון הורמונאלי בגוף. ג'ינסנג, למשל, מאזן את תפקוד הבלוטות, שמשפיעות על מצב הרוח והחשק המיני. תמציות צמחי מרפא אחרות,  משולבות בסינרגיה כדי לעורר את המערכת המינית, ואפילו להגביר את ההנאה ממין.
ייעוץ תזונה כדי לאזן את הגוף בהיבטים של תזונה נכונה, על אורח החיים בריא ופעילות הגופנית התורמים רבות להרגשה הכללית.
תמיכה הנפשית. אנו בקליניקת ניי ג'ינג ממליצים על מפגשים עם סקסולוג (מטפל מיני) עם התמחות בפסיכולוגיה של המין. במפגשים אלו, הנערכים פרטני עם המטופל ועבודה זוגית עם בן/בת הזוג, מדברים על הקשיים, על התפיסה העצמית של הפונה, על רצונות וציפיות ועל הדרכים לפתח את האהבה העצמית המביאה לחשק עצמי עוד לפני החשק למין. המטופל עובר תהליך של שינוי התפיסה לגבי עצמו, תהליך של אהבה וקבלה עצמית כמו שהוא. בסיום התהליך, המטופל מגיע לשלמות מלאה עם עצמו כשהוא מניח לראש ולמחשבות להיות פנויות לדברים מהותיים יותר בחייו. דרכו בחיים תהיה לחשיבה חיובית ומפרגנת שתעצים אותו ,תחבר אותו שוב לגופו ותשיב לו את החשק המיני שלו. הטיפול מלווה ב"שיעורי בית", משימות שהמטופל יבצע בזמן שבין פגישה לפגישה, כדי לקדם את עצמו בתהליך.32469360_s
בטיפול זוגי מחזירים את המין הדרגתית, אולם עושים זאת באופן כזה שבת/בן הזוג בעלי החשק המיני הנמוך יותר, זה שרוצה פחות, הוא זה שיצטרך ליזום ולעשות את הצעד הראשון. באופן הזה הצד השני לא יקבל סירובים. בטיפול הזוגי יוצרים רגולציה פנימית: קובעים מראש את תדירות יחסי המין בהתאם לממוצע החשק המיני של שני בני הזוג. בו זמנית, מלמדים את בני הזוג להכיר את גופם ולדעת להנות את עצמם מינית ללא קיום יחסי מין, לאהוב את גופם ולשפר את הדימוי העצמי של אחד כלפי השני. בהמשך עובדים עם בני הזוג על תקשורת ועל דרכים לספק את הצד השני בלי לדלג על הסיפוק העצמי. כמובן ש"שיעורי בית " לא חסרים גם כן, אותם תקבלו מאיתנו וגם תהנו לבצע אותם. חוויה מובטחת.

אז זכרו,
מהלכים חשיבתיים מקדימים את התעוררות החשק המיני. כאשר המרחב המחשבתי יהיה נקי מהפרעות, מריסונים, מחסמים בתפיסת האני, יוכלו תחושות החשק להיתרגם מיידית לחשק מיני.

כשזה קורה פעם אחת או פעמיים, קל לתלות את חוסר החשק במצב רוח רע.
כשחוסר החשק מלווה את היומיום, הוא נעשה מעיק.
זה הזמן לפנות לקליניקת ניי ג'ינג ולפתור את הבעיה.
חייגו 02-6506977
קבעו פגישת ייעוץ