הקשר בינינו לחיות מחמד

הקשר בינינו לחיות מחמד

אנו שחיים בעולם של עומס, של מהירות, של חוסר נחת וזמן, אכזבות, של הישגיות ותחרותיות… לפעמים מנסים למצוא מפלט- רגע של שקט ושלווה, מחפשים מקור נחמה ופשטות, אהבה וקבלה בעולם. ובכן, לפעמים אנחנו מנסים למצוא פתרונות שקשה ויקר ליישם כאשר מתחת לאפינו יש פתרון קל וזמין: חיית מחמד!

יש כאלה בינינו שישר ישללו, יתנגדו בתוקף… שלעולם לא גדלו עם בעל חיים.
שחושבים שהוא רק מלכלך, צורך…דורש זמן ואחריות.. אז… אני מבטיחה שברגע שיכנס אליכם בעל חיים הביתה.. אתם תשנו את דעתכם במהירות.

מחקרים רבים הוכיחו שאנשים שמגדלים בעלי חיים מנהלים חיים מאושרים ובריאים יותר.מסתבר שהכח שיש לנו בנתינה, בטיפוח ובטיפול בעל חיים חסר אונים- מעצים אותנו. גורם לנו להרגיש פחות בודדים בעולם- גם אם אנו מוקפים באנשים רבים. הם לא שופטים אותנו, תמיד שמחים לראותנו, מעסיקים אותנו, מתכרבלים איתנו… מסתבר שחיות מחמד גורמות לרוגע ומפיגים מתח ולחץ בחיים אנו נקשרים אליהם במהירות ומקבלים מהם אושר אינסופי. בבית עם ילדים חיית המחמד תהווה דוגמא חייה לאחריות, אכפתיות, קבלה, אהבה… מחקרים רבים הוכיחו כי ילדים שגדלו עם חיית מחמד ידעו טוב יותר להתגבר על מכשולים במהלך חייהםהם יהיו מחוסנים יותר,יפגיש את הילד עם הטבע,ירחיק אותו ממדיה ויפתח את היכולות החברתיות שלו,האישיות, את הקבלה והדאגה לאחר, נותן לו תחושת שייכות ובטחון שאינו לבד. מעצים את הביטחון העצמי, משחרר לחצים, גורם לתחושת אושר.

אז אם אתם חוזרים הביתה וכל המתח והלחץ מהיום שעבר עליכם נשאר אתכם,
אם אתם חסרי מנוחה וזקוקים לעוד מקור שיעניק לכם סיפוק, חום ואהבה
נסו לאמץ חיית מחמד! נסו לחשוב אם המעלות והיתרונות עולות על החסרונות כמי שגם אחרי שנים של שלילה הגעתי למסקנה שבשביל הילד שלי שנזקק לבניית בטחון עצמי נאמץ כלב.החיים לא השתנו מקצה לקצה כמו שחשבתי אלא הוסיפו עומק נפח ומשמעות למה שכבר היה קיים נכנס אלינו הביתה ייצור חמוד, חביב ושובה לבשנתן לכולנו מוטיבציה לצאת קצת מהבית ולהכניס קצת כושר לחיי היום יום בזכותו נחשפנו לעולם שלם של בעלי חיות מחמד, הכרנו אנשים ויצרנו חברויות חדשות.. כל כניסה מחדש הביתה אנו מתקבלים בחום ובאהבה שגם מהיקרים לנו מכל לעולם לא קיבלנו.. (אלא אם כן חזרנו מחו”ל עם שקית מתנות…) נתן משמעות חדשה להגדרה של אחריות, דאגה, געגוע, אהבה… כולנו בלי יוצא מן הכלל הרווחנו והושפענו לטובה ואף גובשנו בצורה בלתי רגילה.

אם לא תנסו לא תדעו.
לא תזכו להכיר פן אחר של החיים שמתפספס לכם.

קארה נעמה

התמחויות שונות

שייך להתמחות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

התקשרו 02-6506977