חיים בלי חזייה

חיים בלי חזייה

חדשות מרעישות! לבישת חזייה מאיצה את צניחת השדיים.
החזייה עלולה גם לגרום לכאבי כתפיים וגב, כאבים בשד עצמו וגירויים בעור.

תופעות אלו מוחרפות כשהחזייה לא מתאימה, ולרוב אי אפשר להתאים חזייה, בעיקר כי החזיות לא מיוצרות לפי המבנה הטבעי של השד אלא לפי האידיאלים המופרכים של הדוגמניות.
ועוד משהו, קיימת חוסר סימטריה בין השדיים אצל רוב הנשים. אצל כרבע מהנשים יש הבדל של מידה ויותר בין ימין לשמאל, ורוב הנשים כלל לא מודעות למידתן האמיתית.

מחקר מקיף בנושא נערך בצרפת לפני כעשור. במחקר נבדקו כ-320 מתנדבות, שממדי שדיהן נבחנו ונרשמו כדי ללמוד על התפתחות החזה ללא חזייה. הן התבקשו לוותר על לבישת חזיה בכל שעות היום והלילה. בשבועות הראשונים חלק מהנבדקות התאוננו על חוסר נוחות, אך מהר מאד רובן שינו את דעתן.

התוצאות היו חד־משמעיות: הסרת החזייה הפכה את השדיים לגבוהים יותר, מוצקים יותר וצעירים יותר למראה. המרחק בין הפטמה לבין שיא הכתף הצטמצם משמעותית והשרירים בסביבה התחזקו והתארכו.

בעקבות מחקר זה ואחרים, התגבשה המסקנה שהחזיה היא-היא הגורם לשדיים רופסים, חלשים, נפולים, היות ושבתמיכה המסיבית שלה את השד, מאבד השד מן היכולת להחזיק ולתמוך בעצמו, ומאבד מן האלסטיות שלו.

התמחויות שונות

עוד חדשות מרעישות! לבישת חזייה קשורה בהופעת גושים בשדיים והופעת סרטן השד.

החזייה מפעילה לחץ על השד, ובעיקר על מערכת ניקוז הלימפה של השד.
מערכת זו מנקזת מן הרקמות נוזל לימפה, ועימו רעלים, פסולת תאים הרוסים, תאים סרטניים, וירוסים, חיידקים ונוזל. ברגע שהשד נמצא תחת לחץ או שלא בתנועה, אין ניקוז נוזל לימפה ממנו, ועם נוזל הלימפה שנשאר נשארים גם רעלנים, פסולת תאים מתים, תאים סרטניים, מתפתחת בצקת, וזליגה של ה”פסולת” חזרה אל הרקמות.
תהליך זה מתרחש בשד בזמן לבישת חזיה לוחצת. לחץ על השד מונע את ניקוז הלימפה שלו, התוצאה היא עימדון הלימפה, בצקת, והישארות הפסולת באיבר.

מחקרים רבים מאשרים את הממצא הזה.
מחקר משנת 1991 מצא שהסיכון לפתח סרטן שד בקרב נשים בגיל הפוריות שלא לבשו חזייה היה חצי מזה של אלה שלבשו חזיה. לעיון במחקר.

מחקר נוסף מאותה שנה הראה קשר ברור בין לבישת חזיה ובין התפתחות סרטן שד.
לעיון בספר המבוסס על המחקר.

מחקר אחר הביא את הממצאים המפורטים בטבלה הבאה, אשר מציגה את הקשר בין זמן לבישת חזיה והסיכוי הסטטיסטי לחלות בסרטן השד.

זמן לבישת חזיה סיכוי לחלות בסרטן
24 שעות ביממה 25%
מעל 12 שעות אבל לא בזמן השינה 1 ל-17
פחות מ-12 שעות 1 ל- 52
לעולם לא 1 ל- 168
ההבדל בין לבישת חזיה 24 שעות ביממה ואי לבישתה כלל הוא פי 125 יותר סיכוי לחלות בסרטן השד. אין כאן חישוב של גורמי סיכון נוספים.

ועוד חדשות מרעישות!

לבישת חזיות עם ברזלים מקרינות לשד. הברזל ששומר על מבנה החזייה ותומך בשדיים משמש כאנטנה הקולטת את הקרינה הנמצאת סביבנו כיום, קרינה הנובעת משידורים סלולריים, רדיו, טלביזיה, מחשבים, רשתות אינטרנט ועוד. כל האנרגיה הזאת נקלטת על ידי הברזלים ונאגרת אל תוך השד, ובהמשך מגבירה את הסיכוי להתפתחות גידולים.

לבישת חזיות לוחצות על נקודות השייכות לשלושה מרדיאנים חשובים מרידיאן הכבד, מרידיאן כיס המרה ומרידיאן הקיבה. לאורך זמן נוצר שיבוש בתפקוד האיבר הקשור למרידיאן. על כן לבישת חזייה לוחצת, ועל אחת כמה וכמה חזיה עם ברזל, תשבש לאורך זמן את תפקוד הכבד, כיס המרה והקיבה, ותביא למחלות שונות.

אנו בקליניקת ניי ג’ינג ממליצים לכל המטופלות לחיות את חייהם ללא חזייה.
ללכת כמה שפחות עם חזייה, עדיף בכלל בלי, בטח לא לישון עם חזייה.
במשך היום להתנועע, לצעוד, לזוז, לעשות יוגה, ספורט, הכל, כדי שהחזה יזוז, יתנדנד, ויתנקז כמה שיותר.
אם כבר חייבים לבוש חזייה, אז חזיות רפויות, רכות, ללא ברזלים.
אפשר לשים פד מעל הפטמה כדי שהיא לא תיראה, ,יש פדים מיוחדים לכך.

אנו בקליניקת ניי ג’ינג נוכחנו לדעת שחל שיפור בריאותי אצל נשים שהפסיקו ללבוש חזיה, שיפור בכאבי גב וכאבי כתפיים, סימנים אדומים על העור, זרימת דם תקינה, מערכת עצבוב לכיוון הידיים, כאבי חזה, חוסר ייצור חלב בהנקה ועוד הרבה…

כדי למזער את הסיכונים הכרוכים בלבישת חזייה, המטפלים בקליניקת ניי ג’ינג ממליצים על:
 עיסוי רקמת השד אחרי הורדת את החזייה ולפני השינה כדי להמריץ את הזרימה של נוזלים לימפטיים.
דרכים בריאות יותר לתמוך בחזה
 במקום חזייה להצמיד את החזה לגוף בעזרת רצועת בד או לפחות להשתמש בחזייה ללא ברזלים. בעיקרון, ככל שהחזייה רופפת יותר באזור בית השחי, כך טוב יותר. והכי טוב ללכת בלי חזייה כלל!
להתגבר על המוסכמות החברתיות המדברות על לבישת חזייה בחברת אנשים נוספים. הלחץ ללבוש חזייה מופעל עלה האישה כשהיא בציבור כדי לעמוד בציפיות החברה, פן ייחשף לעיני אחרים קצה של פיטמה, ושהחזה יראה טוב ומעוצב. יש ללמוד לדעת להתייצב מול החברה באמירה של “בריאותי קודמת לכל” ולהיפטר מהחזייה באופן קבוע.

תומך בגישה זו הסרטון

Going Braless with BIG BOOBS! – NO NUDITY! Tips & Advice for 

לקריאה נוספת, פנו לבלוג של דר’ ראובן ברק כאן.

אנו כאן בשבילכם, לכל שאלה ועצה

 מטפלי קליניקת ניי ג’ינג

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות