לשמור על מערכת החיסון

לשמור על מערכת החיסון

אפילו שהחורף נגמר, עונת הקורונה עוד לא הסתיימה לצערנו והרצון שלנו לשמור על מערכת חיסון חזקה ויציבה בוודאי רלוונטי מתמיד. 

לפי הרפואה הסינית באדם בריא האנרגיות של הין והיאנג מצויות באיזון. אדם בריא ירגיש מלא אנרגיה, ישן טוב, יהיה בעל תיאבון בריא ולא יחוש עייפות לאורך היום. לצערנו, אנחנו רואים שרוב האנשים לא מרגישים את כל הטוב הזה בחיי היום-יום. אצל רבים האנרגיות הבסיסיות שלנו – ין ויאנג יוצאות מאיזון ואנחנו יכולים לראות שאנחנו חשים עייפים יותר, לא מרגישים מלאי אנרגיה לאורך היום, מערכת החיסון נחלשת והגוף פגיע יותר למחלות. 

דיקור סיני מסייע לוויסות האנרגיה (צ׳י) של הגוף, מה שמסייע בעידוד התפקוד האופטימלי של העצבים, הדם, נוזלי הלימפה, השרירים וכל שאר הרקמות של הגוף. בכך דיקור סיני יכול לא רק לטפל במחלה קיימת בגוף עכשיו, אלא לעזור בחיזוק חיסוני המעודד את מערכות הגוף לפעול במיטבן ועוזר למנוע היווצרות מחלות. הרפואה הסינית כמובן יכולה לסייע לא רק בחיזוק החיסוני עצמו, אלא גם בטיפול בכל הדברים האחרים שעלולים להפריע לכם להרגיש בריאים וחזקים, כמו הפרעות שינה, סטרס ועוד. 

דרכי הטיפול לחיזוק מערכת החיסונית:

  • נטורופתיה
  • דיקור סיני
  • שינוי תזונתי
  • צמחי מרפא

התמחויות שונות

במהלך התפרצות הקורונה בסין השתמשו בכלים של הרפואה הסינית כמו דיקור, צמחי מרפא ומוקסה בבתי חולים רבים על מנת לסייע לחולים וראו הצלחה גדולה בשילוב בין הרפואה המערבית והרפואה הסינית. 

טיפול בדיקור אחת לשבועיים יחזיר אתכם לאיזון הזה ויעזור לשמור על מערכת החיסון שלכם בתפקוד הטוב ביותר שלה!

 הרפואה הנטורופתית מוסיפה על זה שחוסר האיזון יכול להיות לא רק על בסיס חוסר איזון אנרגטי, אלא גם קשור לחוסר איזון של הגוף עצמו שיכול להיווצר כתוצאה מסטרס, תזונה לקויה, חוסר בשינה או מנוחה או מצריכה עודפת של רעלנים חיצוניים (זיהום אוויר, כימיקלים במזון ובמוצרים אחרים) או פנימיים (כמו רגשות לא מאוזנים). 

באמצעות נטורופתיה אנחנו נעודד אתכם לאזן את התזונה שלכם על ידי צמצום המזונות המזיקים לתפקוד התקין של הגוף בכלל ומערכת החיסון בפרט (כמו צריכת סוכרים ומזונות מעובדים אחרים) ותוספת של המזון שחיוני לתפקוד זה – כמו פירות וירקות העשירים בויטמין סי, צריכת מזונות עשירים בנוטריינטים חיוניים למערכת החיסון כמו אבץ, ויטמיני בי ועוד, ונוכל להתאים לפי הצורך צריכה של תוספי תזונה כמו ויטמין די (שמחקרים מדגימים שיכול לצמצם בכ-20% הופעה של מחלות בדרכי הנשימה). נעזור לכם לשלב טכניקות להפחתת וניהול סטרס, נוודא שאתם מקבלים שנת לילה מוצלחת באופן קבוע, ונלמד כיצד אנחנו יכולים לצמצם חשיפה לרעלים על מנת שלא לפגוע במערכת החיסון ובמקרה הצורך נוכל גם לבנות תכנית לסילוק רעלים, על מנת להחזיר את הגוף למצב בו סילוק הרעלים הטבעי של הגוף עובד באופן יעיל. טיפולים אצל הנטורופתית שלנו נקבעים אחת לשלושה שבועות וכוללים תמיכה וליווי לכל אורך הדרך!

מאת: מאיה חריש – נטורופתית

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

שייך להתמחות