מוקסיבציה בעזרת לייזר (Laser Moxibustion)

 

חדשנות ישראלית במיטבה

 

טכניקת הטיפול במוקסיבציה, טכניקה עתיקת יומין ברפואה הסינית המסורתית, ,מביאה לתוצאות משמעותיות בטווח קצר, החל מהקלה מיידית ועד ריפוי מלא של מחלות. 

טכניקה זו נפוצה במידה מועטה בקרב מטפלים בדיקור סיני בשל הריח החזק והעשן המתלווים לתהליך.

אנו בקליניקת ניי ג'ינג מתמחים בטיפול במוקסיבציה בעזרת דיקור לייזר, טיפול מדויק, נקי ללא סממני לוואי.

 

520

[contact_info]


מהי מוקסיבציה?

 

מוקסיבציה, היא טכניקת ריפוי שמיועדת לחיזוק הדם, המרצת זרימת הצ'י בגוף ושמירה על בריאות תקינה. המילה מוקסיבציה משמעותה חימום של נקודות הדיקור ומערכת המרידיאנים בגוף, ומתבצע באמצעות הבערתו של צמח המוקסה על פני חלקים שונים בגוף.

 

מוקסה (moxa) הוא מצבור עלים וצמחי מרפא אותם מבעירים ומקרבים לגוף המטופל, כדי לחמם איזור, מרידיאן או נקודה מסויימת.. הצמח הנפוץ ביותר לשימוש במוקסיבציה הוא הלענה, לרוב מהצמח Arthemisia vulgaris  , ששמו העברי לענה מצויה,אשר מעבר לתכונותיו הידועות כצמח מרפא, עליו מסוגלים להגיע בשעת בערה לטמפרטורות מאד גבוהות ובטיפול הוא מאפשר להחדיר חום מתון ומאוזן לחלקים שונים לאזורים שונים של גוף המטופל.. (זהו צמח מרפא אשר ידוע בסגולותיו הרפואיות שמביאות בטווח הזמן המיידי לשיכוך כאבים, עייפות, חולשה כרונית, כמו גם ביכולתו לשחרר מצבים של סטיגנציה, או תקיעות של צ'י ודם באזורים שונים בגוף).

 

את תערובת עלי לענה טוחנים יחד עם סיבי כותנה טבעית אשר מגולגלים בתוך נייר אורז. המקלות הם בד"כ באורך של 20 ס"מ והם נראים כמו סיגר עבה.הטיפול מבוצע ע"י החזקת המוקסה מעל הנקודה הרצויה ובמרחק של כ 1-2 ס"מ מהעור למשך 5-10 דקות או עד שהעור מגיב באדמומיות.

לצפיה בסרטון הדגמה של ביצוע מוקסיבציה מסורתית הקליקו כאן

איך מבצעים מוקסיבציה?

 א.      מוקיסבציה ישירה

שיטה זו מחולקת לשני סוגים שונים – זו אשר מותירה צלקות על גוף המטופל וזו ללא צלקות. המשותף לשני הסוגים הוא שבשניהם מבעירים את המוקסה ישירות על גבי העור.

המטפל מורח את נקודות הדיקור בגוף במעט שמן רפואי, ומניח מעליה את המוקסה, שגולגלה לצורת פתיל או חרוט זעיר. לאחר מכן הוא מצית את המוקסה באמצעות מקל קטורת ולפי השיטה המצלקת, מניח לה לבעור עד הסוף, עד שנוצר מגע עם העור שגורם לגירוייה של נקודת הדיקור. ברגע שנוצר מגע עם העור, המטופל יחווה תחושת חמימות נעימה שחודרת עמוק אל תוך העור או מעין צביטה קטנה, בתלות ברמת הדחיסות של החרוט ובאיכותה של המוקסה. שיטה זו תוביל בסופו של דבר להופעתן של שלפוחיות, כוויות וצלקות שיופיעו לאחר שהאזור יתרפא. בשיטה שאינה מותירה צלקות, המטפל מסיר את חרוט או פתיל המוקסה בטרם זה השלים את בערתו.

ב.      מוקסיבציה עקיפה.

זו היא השיטה המועדפת יותר, משום שהיא נחשבת ל"ידידותית" יותר, עם סיכוי נמוך יותר לתחושת כאב או צריבה. שיטה זו מחולקת לשני סוגים שונים

בשיטה האחת עושה המטפל שימוש במקל מוקסה שמזכיר בצורתו סיגר דק. הוא מצית את קצה המקל ומעבירו על פני הנקודה הרצויה ממרחק מסויים למשך מספר דקות, עד אשר עורו של המטופל מקבל גוון אדמדם.

בשיטה השנייה, המטפל מניח על גבי העור פרוסת ג'ינגר או שום, ומעליהם את חרוט או פתיל המוקסה. הג'ינג'ר והשום משמשים כחומר חוצץ, אך גם להם מיוחסות סגולות מיוחדות אשר מעודדות את זרימתם של הדם והצ'י בגוף.

שיטה נוספת היא שילוב בין מחטי דיקור ומוקסה. ראשית, המטפל מחדיר את המחט לנקודת הדיקור הרצויה ולאחר מכן עוטף את הקצה החיצוני של המחט במוקסה, אותה הוא מצית לבסוף. פעולה זו גורם להתחממותה של נקודת הדיקור ולגירויו של האזור כולו.

 

אנו בקליניקת ניי ג'ינגמבצעים מוקסיבציה בעזרת לייזר ומקבלים תוצאות זהות לאלו המתקבלות בטכניקת הריפוי הסינית המסורתית.

[contact_info]

 

 

מגבלות הטיפול במוקסיבציה המסורתית

 

הטיפול במוקסיבציה אינו מתאים לכל אחד, בייחוד לא לאנשים שאובחנו סובלים ממצב של עודף חום בגוף.

חשיפה לריחו החזק של הצמח, המופץ במהלך שריפתו, לא מומלץ לאנשים מאד רגישים לריחות כבדים או מטופלים עם בעיות נשימה.

העשן המיתמר והריח שמופץ במהלך הטיפול לא נעימים ובהחלט מרתיעים רבים. כמו כן העשן עלול לסכן מטופלים הסובלים ממחלות ריאה ולב.

נשים בהריון מוגבלות בטיפול במוקסיבציה באזור הבטן והגב העליון.

מומלץ לא לבצע מוקסיבציה במטופלים עם פצעים פתוחים.

 

מוקסיבציה בעזרת קרני לייזר, חדש!

417

 

אנו בקליניקת ניי ג'ינג משתמשים בשיטה ייחודית, בה הלייזר מחליף את החום המתקבל מהמוקסה.

השיטה, שהובאה לארץ על ידי שמעון פרידלנדר, מנהל הקליניקה, נכנסה לשימוש לפני מספר שנים, ומאז נערכו מעל אלף טיפולים ניסיוניים.

 

בשיטה זו, המטפלים בקליניקת ניי ג'ינג עושים שימוש בלייזר אינפרא אדום 808nm אך לא יותר מ50mW. הם מחזיקים אותו באזור למשך זמן ארוך,משך הזמן שונה ממקרה למקרה, אך ניתן להגיע למספר גבוהה של joul, אפילו ל8-15joul. ניתן לעשות סיבובים מעוגלים, נקודתי או לאורך מרידיאנים בדומה למוקסה סטיק.

 

התוצאות מראות שהשיטה יעילה ביותר ונותנת פתרון מצוין למטופלים הנרתעים מהדרך המסורתית בעזרת המוקסה.

תוך זמן קצר נעלמים הכאבים ובעיות רפואיות אחרות, והגוף חוזר למצבו התקין.

 

 

מחקרים התומכים בשיטה

מחקר שנערך באורגון, ארה"ב בשנת 2012 מצא שמוקסיבציה בעזרת לייזר הקל במידה משמעותית על חולים הסובלים מכאבי ברכיים חזקים שנגרמו עקב דלקת פרקים ניוונית. לקריאת המאמר הקליקו כאן.

 

בסין נערך מחקר רחב היקף בשנת 2005, בו הושוו השפעתן של שיטות טיפול דומות, מוקסיבציה מסורתית ומוקסיבציה בעזרת לייזר על מחזור הדם אצל חולים לאחר שבץ מוחי. התוצאות הראו שהתקבלו תוצאות חיוביות דומות בשתי השיטות.  לקריאת המאמר הקליקו כאן.

לסיכום

673כיום נערכים מחקרים בין לאומיים כדי לאשש את דרך הטיפול החדשנית הזו.

לאחר שצברנו בקליניקת ניי ג'ינג ניסיון רחב בדרך הטיפול הזו, אנו משוכנעים, שהיא תסייע לחולים רבים הסובלים ממגוון בעיות בריאותיות, טיפול בכאבים שנוצרים בעיקר ממצבי קור או סטיגנציה של זרימת הדם בגוף, מניעה וריפוי של מגוון רחב של מחלות ותופעות בריאותיות, ביניהם מחלת הסכרת, דלקות שונות ,כאבי מחזור ועוד. בנוסף, חוקרים יפנים גילו לאחרונה כי הטיפול במוקסיבציה מסייע גם במניעת מחלת הסרטן.

 

אתם מוזמנים לקליניקת ניי ג'ינג כדי להכיר את השיטה ודרכי הטיפול בה.

דברו איתנו טל. 02-6506977 ונתאם.