סרטן השד, מניעה, התמודדות והחלמה בעזרת הרפואה הסינית

כי לא חייבים לסבול!
הוכח מחקרית שדיקור סיני מקל משמעותית את תופעות הלוואי של טיפולי סרטן.

סרטן השד נחשב למחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל בקרב נשים. המחלה מהווה 31% מכלל הגידולים החודרניים בנשים בישראל בשנת 2011, וכחמישית מכלל התמותה מסרטן בקרב נשים.
בישראל חיות למעלה מ-20,000 חולות שאובחנו עם סרטן השד בשנים 2007-2011 שהחלימו, או שעדיין מתמודדות עם המחלה.17887006_s
שיעורי התמותה מסרטן השד נמצאים במגמת ירידה. יש אפשרות להחלמה מלאה מסרטן השד, כששיעורי ההישרדות מסרטן השד בישראל הם מהגבוהים בעולם.
הנתונים הם על פי המרכז לבקרת מחלות של משרד הבריאות משנת 2014.

[contact_info]

הרפואה הסינית מדגישה שהסיבה המרכזית להתפתחות המחלה נובעת מאורך החיים המערבי שאנו חיים בו. אנו נתונים ללחץ, מתח ועצבנות מדי יום, עבודה מרובה, שינה לא סדירה ותזונה לא מאוזנת, הם היוצרים זרימה דיסהרמונית בגוף ולאורך זמן חום ותקיעות של הצ'י (אנרגיה). לפי תורת הצ'י, מעגלי האנרגיה קשורים במצבו הרוחני, הנפשי, הרגשי והפיזי של האדם. כאשר אחד המעגלים חסום ואינו יכול לזרום, הדבר גורם לחולי בגוף המטופל.
הדיקור הסיני פותח את החסימה הזו. הוא מסייע להחזיר את האיזון ולחזק את האיברים החלשים, בעת שההרמוניה של הגוף משתבשת כמו במקרה של טיפול כימותרפי וקבלת תרופות חוסמות הורמונים. כמו כן הוא משפיע על מערכת העצבים ומערכת החיסון, משחרר חומרים נוגדי כאב ונוגדי דלקת ומווסת את זרימת הדם באזור המושפע. אצלינו בקליניקת ניי ג'ינג מתמחים במגוון טיפולים בדיקור סיני לחולות סרטן השד.

המחלה28526852_s

המחלה הקרויה סרטן השד היא גידול של תאים שפולשים לרקמות בריאות של השד. לעיתים התאים אינם מתפשטים לאיברים אחרים בגוף, הם ממשיכים לגדול באזור המקורי, ועלולים לגרום ללחץ על האיברים הסמוכים, במקרה
זה מדובר בגידול שפיר. הגידול הוא בקוטר של עד 2 ס"מ וללא מעורבות של בלוטות. הגידול הממאיר, גדל על ידי חלוקת תאים בלתי נשלטת, ומתפשט לרקמה התאית שבסביבתו. הוא מתפשט למערכת הלימפטית או לזרם הדם ושולח גרורות לחלקים רחוקים יותר בגוף. כאשר תאים אלה מגיעים לאזור חדש, הם עלולים להמשיך להתחלק וליצור גושים חדשים הנקראים גידול משני, שניוני או גרורה.

דרכי מניעה טרם מחלה

ניתן למנוע את סרטן השד בעזרת אורח חיים בריא הכולל שמירה על איזון גופני ונפשי של הגוף כאחד. כדי להשיג איזון גופני, מומלץ לשמור על תזונה נכונה. אכילת ירקות, הפחתת קפאין, הימנעות משתיית מאלכוהול ואכילה בזמנים סדירים.

על פי הרפואה הסינית, תזונה יומית צריכה לכלול לאורך היום כ-45% ירקות, מאודים, מבושלים או מוקפצים, אך לא טריים, כ-35% דגנים, כ-10% בשר וכ-10% פירות, מתוקים, שמנים ואחרים.
בקליניקת ניי ג'ינג תקבלו ייעוץ תזונתי מהמומחים שלנו, כדי לשדרג את התזונה ולעבור לאורח חיים בריא.
כדי להשיג איזון נפשי, הכולל שקט, שלווה והפגת לחצים מומלץ להיעזר בדיקור סיני.
בנוסף, בעזרת פעילות ספורטיבית או מדיטציה יומית ניתן להגיע לאיזון המבוקש.

התמודדות בזמן המחלה

הרפואה הקונבציונאלית מטפלת בסרטן השד בעזרת ניתוח, הקרנות, כימותרפיה, טיפול הורמונלי וטיפול ביולוגי.

תפקיד הרפואה הסינית לתמוך בטיפולים אלו, שהחולה מקבלת בבית החולים, להקל על תופעות הלוואי במהלך קבלת הטיפולים ולתמוך במצב הנפשי שלה.
בזמן הטיפולים הכימותרפים והרדיותרפיים (הקרנות), הטיפול מסייע ב:

  • הקלה על כאבים.
  • הורדת תאים סרטניים, טיפול המקביל לטיפול כימותרפי או לטיפול כירורגי.
  • מניעה אנטי סרטנית לאחר הסרת הגידול או בסיום כימותרפיה ורדיותרפיה.
  • חיזוק מערכת חיסונית.
  • מניעת סיבוכים.
  • הטיפול כולל דיקור סיני במחטים או דיקור בלייזר.
  • הקלה על תופעות הלוואי, בחילות, הקאות, חוסר תיאבון, עייפות, גלי חום וירידה במשקל, נעשית בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא.
  • תמיכה במצב הנפשי של החולה בעזרת יוגה, שיאצו וצמחי מרפא.
  • אצלינו בקליניקת ניי ג'ינג תקבלנה את מגוון הטיפולים כדי להקל על תופעות הלוואי של המחלה.

מחקר רחב היקף, שבוצע באוניברסיטת UCLA, ארצות הברית בשנת 2009, ובדק את יעילות הדיקור הסיני על נשים חולות סרטן על תופעות הלוואי הנגרמות עקב שינויים הורמונאליים בגופן במהלך קבלת טיפולים כימותרפיים, מצא שתופעת גלי החום והתסמינים הדכאוניים פחתו במידה ניכרת ואף נעלמו, בעוד לא חל שינוי ברמות האסטרוגן (הורמון נשי).44525668_s

במחקר שנערך בבית החולים ע"ש הנרי פורד, דטרויט, ארה"ב בשנת 2008, נמצא כי הדיקור הסיני היה יעיל במידה שווה לטיפול התרופתי בתופעות הלוואי, בחולות סרטן השד. השפעת הדיקור היתה ארוכה יותר. לאחר הפסקה של שבועיים של הטיפול התרופתי, נשים החלו להתלונן על חזרת הסימפטומים, בעוד שבמקרה של הדיקור זה קרה רק לאחר 15 שבועות.

במהלך הטיפול להפסקת תופעות הלוואי נמצא, שלאחר הטיפול השני בדיקור סיני חל שיפור בתדירות ובעוצמת הסימפטומים. מידת השיפור ומשך הזמן של שחרור מתופעות הלוואי, המלווים את הטיפולים הקונבנציונאליים, הכימותרפיה והרדיוגרפיה, גדל עם הזמן. לאחר 6-8 טיפולים, ההקלה נמשכת מספר ימים. לקראת הטיפול ה-12 ברצף, ההטבה תהיה רצופה ותגשר בין טיפול לטיפול. לרוב יהיה צורך בטיפול תחזוקה קבוע בתדירות טיפול של בין אחת לשבועיים לבין טיפול אחת לחודש.
משך טיפול אחד בדיקור סיני במבוגרים אורך 30-50 דקות.

משך טיפול אחד בילדים אורך 10-5 דקות.

החלמה מהמחלה

למטופלות, שסיימו את סדרת הטיפולים הכימותרפיים, ניתנים טיפולים שונים אשר מסייעים בהעלאת מצב הרוח ושיפור איכות החיים כגון: טיפול בגלי חום, יובש בפה, קוצר נשימה, חרדה ועוד. אנו נסייע לך בקליניקת ניי ג'ינג לחזור 33996141_mלחיים רגילים.

הטיפולים כוללים דיקור סיני לחיזוק הגוף והנפש, צמחי מרפא ולווי תזונתי.

לסיום, חשוב לציין כי הרפואה הסינית בשילוב עם רפואה הקונבנציונאלית, יכולים להעלות את אחוזי ההצלחה של הטיפול במחלה ולשפר את איכות חייהן של המטופלות עד להחלמה מלאה.

אז למה אתן מחכות?
חבל לסבול, התקשרנה עוד היום
טל. 02-6506977
וקבענה פגישת היכרות.