פרטי לבוש מעודדים

פרטי לבוש מעודדים

הדרך שבה אנחנו מתלבשים יכולה להשפיע לנו על החיים.

למעשה, אם אתם מרגישים טוב עם מה שאתם לובשים, זה ייתן לכם הרגשה טובה ובטוחה, יעזור למערכת החיסונית שלכם לשפר את הרגשתכם, וחשיבתכם תהיה חיובית על עצמיכם ואחרים.

דוגמאות:

  • השפעתו של צבע הבגד עלינו.

בגדים אופנתיים שצבעם כהה, כגון שחור- יכולים לתת לנו הרגשה של עצב, קדרות ואפילו דיכאון, כי צבעים כהים אלו צבעים הגורמים לנו להסתכל על מצבים באופן שלילי לגביהם. לעומת זאת, צבעים בהירים יכולים לתת תחושה של שמחה ועליזות. לתת אנרגיות חיוביות וראיה חיובית יותר. זו הסיבה למשל, לכך שבתי חולים תמיד צבועים בגוונים מסוימים.

התמחויות שונות

לכל דבר יש סיבה...

השפעתם של בגדים יפים על מצב הרוח שלנו.

לרוב יוצא לנו להתלבש לפי מצב הרוח שלנו באותו הזמן, וכפועל יוצא שתת המודע שלנו מביע רגשות המשתקפות מהופעתינו החיצונית, אבל לא תמיד אנחנו מרגישים במיטבינו. ולכן! כדאי מאוד מאוד בזמנים בהם אנו לא הכי אנרגטיים או שעבר עלינו יום ארוך המשפיע על מצב הרוח שלנו, דוקא ללבוש בגדים שכן יעשו לנו טוב. ועל ידי פעולה זו אנו יכולים לגרום לאחרים לחשוב שאנחנו במצב רוח מרומם! ולא רק זה, ברגע שנעשה את הפעולה ההפוכה הזו מיד נתחיל לחוש בשינוי. שכן, מצב הרוח שלנו יפרח.

  • השפעתם של בגדי ספורט עלינו.

אז קרה לכולנו, אנו משתוקקים לגוף חטוב ובריא יותר, רוצים לקום ולעשות ספורט אבל, אין כל כך חשק. או במילים אחרות המוטיבציה שלנו נמוכה, הרגשה של עצלות אופפת אותנו ואנו מוותרים. לכן באנו עם פיתרון שיכול מאוד לפשט ולהועיל לבעיה זו. פרטי לבוש ספורטיביים כגון טייץ, חולצה נוחה ונעלי התעמלות אשר נלבש על הבוקר עשויים לתת לנו את ההרגשה של אנרגיה טובה ורצון להתעמל. בעצם לראות את עצמינו עם פרטי לבוש ספורטיביים יכול לתת לנו דחף לעשות ריצה או אימון קצר בשביל ההתחלה (אפשר אפילו בדרך לסופרמרקט)

  • השפעתם של איכות הבגד על קבלת מבוקשינו.

החלק הזה הוא בשביל אלו שלא אוהבים להתמקח, אם זה על מחירו של רכב או אפילו חוזה דירה. פה נכנסים הבגדים לתמונה.. ישלהם יתרון בוויכוחים. עשו מחקר שפורסם בפסיכולוגיה הניסויית שבו הביאו מספר אנשים וחילקו אותם ל-3 קבוצות. את הקבוצה הראשונה הלבישו בחליפות מחויטות, הקבוצה השניה הלבישו בטרנינג נוח ולקבוצה השלישית נתנו ללבוש את הבגדים שלהם. לאחר מכן כל שלושת הקבוצות הונחו בתסריט, בסיטואציה המצריכה ויכוח מחקר הראו שמי שהתלבש טוב יותר ניצח את מי שהתלבש פחות טוב. אפילו יותר מעניין, אלו שלבשו את הטרנינג הראו רמת טסטוסטרון נמוכה יותר, שהפחיתה את רמת ההתגרות שלהם, ולכן לא ניצחו.

  • השפעתם של בגדים מסוימים על חשיבה חדה יותר.

בנוסף לכך שאנחנו יכולים להרגיש חזקים יותר, המחקר מצא כי יש בגדים רשמיים שאנחנו לובשים שהם יכולים לגרום לנו לחשוב מהר יותר וגם שיהיה לנו רעיונות יצירתיים יותר. מדענים חושבים שהדרך בה אנחנו מתלבשים, משפיעה על החשיבה שלנו ועל מה אנחנו משדרים לסביבה שלנו. ובנוסף, יש לבגדים  גם היכולת להצית רעיונות ונקודות מבט שונות.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות