צמחי מרפא

ההתמחות שלנו

צמחי מרפא

רפואת הצמחים הסינית מהווה חלק מרכזי וחשוב במערכת הרפואה הסינית המסורתית, אשר מקורותיה מתועדים כבר 2500 שנים ומהווה חלק משמעותי מממסד הרפואה הציבורית בסין. כיום רפואת צמחים סינית מסורתית ניתנת בכ-1700 בתי חולים ברחבי סין ומיליונים רבים של מטפלים מסייעים לבריאותם של מאות מיליוני מטופלים בעזרת צמחים. הסינים הקדומים גילו גם שתרכובת של מספר צמחים שניטלים ביחד עשויה לענות על תסמונות שונות ביתר הצלחה מאשר צמחים בודדים. 

Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of 760 × 481תמונת קוואר לעמוד באתר

הידעת?

כמה עובדות על צמחי מרפא:

לנשים: פורמולות צמחים ניתנות לטיפול בכאבי מחזור, נשירת שיער מוגברת, מתח וחרדה, קושי בכניסה להריון ועוד.

לילדים: התקררויות חוזרות, נזלת ובעיות אוזניים מתמשכות, הרטבת לילה ועוד.

לעוסקים בספורט: פורמולות צמחים ניתנות לחיזוק והחלמת הגידים והרצועות ולכולם – פורמולות צמחים לחיזוק ומניעת מחלות באופן כללי.

צמחי המרפא הסיניים פועלים לאט ועמוק יותר על שורש הבעיה אך ללא כל תופעות לוואי.

מסקירות של מאות פרסומים מדעיים נמצא כי צמחי מרפא סיניים יעילים לדוגמה בטיפול בבעיות של מערכת העיכול של ילדים ומתבגרים, בתסמונות כאב כמו פיברומיאלגיה , בחרדה, בעיות שינה, דיכאון ועוד. צמחי מרפא סיניים נלקחים באופן שגרתי על ידי מטופלים אונקולוגים והמטו-אונקולוגיים למטרות כגון העלאת או הפחתת ספירות דם שונות, לחיזוק כללי, לוויסות מערכת העיכול והפחתת בחילות ועוד. כך למשל שורש צמח האסטרגלוס ופורמולות המכילות אותו נחקרו והוכיחו את יעילותו בהגברת ייצור כדוריות הדם הלבנות החשובות כל כך לתגובה החיסונית.

המטפל ירכיב תמיד פורמולה ספציפית המתאימה למצבו של המטופל. לפעמים הוא עשוי לשנות את הפורמולה במהלך הטיפול ולפעמים לא – תלוי בתוצאות.

כתבים סיניים עתיקים מעידים על שימוש בתה מצמח מטפס בשם מה-הואנג (שרביטן) כבר לפני כ-5000 שנה, אך תחילתו של השימוש בצמחי מרפא מיוחסת לקיסר שֶׁנּוֹנְג שחי לפני כ-3500 שנה ונחשב גם לאבי החקלאות בסין. הרפואה הסינית המסורתית מסווגת את צמחי המרפא הסיניים (שכוללים חלקי צמחים, רכיבים מן החי ומינרלים) לפי התכונות הבאות: אנרגיה, טעם, פעולה, תכונות, השתייכות מרידיאנית, התוויה עיקרית.

איך זה עובד?

מה אתם צריכים לדעת לפני:

  •  מתאים לכל הגילאים, מבוגרים וילדים.
  •  הטיפול מחזיר את הגוף לאיזון שלו. 
  •  מתאים במיוחד לאותם הסובלים מחולשה ותשישות מסיבות שונות, מבעיות עיכול והפרעות במערך חילוף החומרים.
  •  צמחי מרפא סיניים יכולים להילקח יחד עם כל תרופה מערבית אחרת מבלי חשש לסתירה.רפואת צמחי מרפא סינית מנצלת את כל חלקי הצמח.

מי מטפל בך?

פרויל לפוסט 447*447

מאיה חריש - נטורופתית

מאיה חריש למדה 4 שנות לימוד נטורופתיה, שנתיים לימודי הוראת צ’י קונג טיפולי, השתלמויות והתמחויות נוספות, בהן בתחום הטיפול בילדים, ולאחרונה אף המשיכה ללימודי תואר שני ברפואה משלימה (לימודי פיתוח ומחקר ברפואה משלימה), בהם מתמקדת בעיקר בטיפול במחלות לב וכלי דם.

  • 2008-2013 נטורופתיה בברושים
  • 2014 התמחות בתחום הילדים
  • 2013-2014 לימודי הוראה לצ’י קונג רפואי
  • 2015 לימודים לתואר שני Nothern College of Acupuncture
שמעון פרידלנדר

"אורך המפגש ותדירות המפגשים תלוי באבחון שלנו, ומשתנה בהתאם למצבו של המטופל. משך הטיפול הוא בדרך כלל 50 דקות וקצר יותר בילדים."

- שמעון פרידלנדר - מטפל ראשי

ברוכים הבאים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת יעוץ חינם

או התקשרו