שיאצו היא שיטת עיסוי יפנית שהייתה קיימת ביפן בצורות כאלו ואחרות במשך אלפי שנים. פירוש המילה “שיאצו” ביפנית הוא “לחץ אצבע”. השיאצו למעשה התפתח מתוך העיסוי היפני המסורתי הנקרא אַנְמָה, והוא הוכר על-ידי הממסד היפני כשיטה טיפולית בפני עצמה בתחילת המאה שעברה. הטיפול בשיאצו מבוסס על הרפואה הסינית וכן על ידע רפואי מערבי.

זן שיאצו פותח על ידי מאסטר יפני שיזוטו מסונגה שהיה בקיא בכתבי רפואה הסינית, מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת טוקיו ומתרגל זן שיאצו. מסונגה הוסיף אלמנטים חדשים לתוך טיפול השיאצו מתוך לימודו וניסיונו הקליני הרב. המטפל בזן שיאצו מתרגל זן, זאת אומרת נוכחות מלאה ברגע, במטרה להיות במלואו קשוב למטופל ולחוש את מצבו הפיזי והנפשי. בנוסף, הזן שיאצו הושפע מתיאוריות פסיכולוגיות מודרניות ולכן נותנת מענה לבעיות שקיימות בעולם המודרני כגון סטרס, קצב חיים מהיר, ניכור ובדידות.

הזן שיאצו דבר ראשון מטפל באדם ולא במחלה. טיפול זה עובד על הסדרת והחזרת האיזון בגוף. האדם הוא יחידה אחת שבה זורמת אנרגיית החיים הנקראת צ’י או קי. מטרת הטיפול היא לווסת בין מקומות שבהם ישנה זרימה חלשה, מה שנקרא בעולם השיאצו קיו, למקומות שבהם הזרימה תקועה ולא זזה, מה שנקרא בעולם השיאצו גיטצ’ו.

ניתן לטפל בעזרת שיאצו במגוון בעיות, החל מבעיות אורתופדיות, דלקות, פריצת דיסק וכן בבעיות במערכת העיכול, הנשימה, עור, מיגרנות, בעיות גניקולוגיות ובעיות נפשיות.

התמחויות שונות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

שייך להתמחות

דילוג לתוכן