אורתופדיה ברפואה סינית

אורתופדיה הינה אחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם הרפואה המודרני. ואכן, רבים מאיתנו נאלצים להתמודד עם בעיות אורתופדיות המתבטאות בכאבי גב, כאבי מפרקים, פריצות דיסק וכדו'. למעשה, רבים מאלו שפונים
13050311_sלרפואה המערבית עם בעיה אורתופדית חוזרים כלעומת שבאו. הרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים ומספקת טיפול תרופתי המשכך את הכאב אך הבעיה נותרת בעינה וכמפסיקים ליטול את התרופה הכאב חוזר ואף יכול להתגבר עקב התדרדרות המצב.

הרפואה הסינית מטפלת בהצלחה מרובה בבעיות אורתופדיות שונות כאשר היא משלבת כמה שיטות יחדיו וביניהם- דיקור, טווינה, דיקור בלייזר, וצמחי מרפא.

[contact_info]

בעיות נפוצות מתחום האורתופדיה המטופלות על ידי הרפואה הסינית:

• בעיות גב- פריצת דיסק, בלט דיסק, כאב מקרין, שרירים תפוסים.
• רצועת הכתפיים- דלקת בכתף, כתף קפואה, פריקת כתף, כאבי כתף.
תסמונת התעלה הקרפלית.
• מרפק- דלקת במרפק, מרפק טניס.
• סחרחורות וכאבי ראש הנובעים מבעיות אורתופדיות.
• אצבע הדק.
• דלקות פרקים.
• ברכיים- שחיקת סחוס, דלקת, קרע מיניסקוס.
• דורבן בעקב.
• שברי מאמץ.
[toggle_shortcode]

בטרם יתחיל הטיפול על המטפל להבין בדיוק מדוע קיים כאב או מוגבלות בתנועה וככול שידייק באבחונו כך יוכל להתאים טיפול נכון יותר. האבחון אינו מקומי אלא הוליסטי ודורש הבנה עמוקה של מערכות הגוף כדי להעמיק ולמצוא את מקור העניין.

מחקרים הראו כי פעולת הדיקור הסיני מאפשרת שחרור של חומר הנקרא אנדורפינים = אלו משככי כאב הנמצאים בגופינו ומשתחררים באופן טבעי כשיש טראומה לגוף ובכך מפחיתים מעוצמת הכאב המועברת על ידי המוח.21266659_l

מעבר לשיכוך הכאב, הדיקור הסיני מסייע באופן יעיל ביותר לפתרון מקור הבעיה האורתופדית על ידי ייצור תגובה נוגדת דלקת, הרפיית השרירים והגברת זרימת הדם. לאחר השגת יעדים אלו איזור היעד מגיע למצב מאוזן יותר הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה האנרגטית.

הטווינא הינה המקבילה הסינית לפיזיותרפיה המערבית ויש לה אחוזי הצלחה מכובדים בטיפול בכאבים אורתופדיים כמו כאבי גב וכאבי מפרקים.

זוהי טכניקת עיסוי מהירה וממוקדת ביותר המתבצעת לאורך המרידיאנים כאשר המטפל מניע את המפרקים ומאפשר לצ'י לזרום בחופשיות לאורך המרידיאן. על ידי כך זרימת הדם לאזור נעשית טובה יותר וטווח התנועה של המפרק גדל. במצב כזה הכאב פוחת באופן משמעותי ולעיתים אף נעלם.

הטיפול בצמחי מרפא מלווה את הטיפולים שתוארו ומחזק את התהליך. חוסרים במרכיבים תזונתיים כאלו ואחרים (כגון סידן, מגנזיום וויטמינים שונים) עלולים לגרום לחולשה של מערכות או איברים מסוימים בגוף וליצור חוסר איזון.

הטיפול הסיני בבעיות אורתופדיות מכוון לפתירת הבעיה מן השורש, לאיזון המערכת העצבית סביב השלד ומערכת השרירים, להיטיב את זרימת הדם ולהפחית לחץ עצבי.
הדיקור הוא בטוח וללא תופעות לוואי, לנקודות הדיקור ישנה השפעה מערכתית כך שניתן לדקר איזור מסוים והוא יטפל בתורו באזור המיועד. התוצאה היא בדרך כלל מהירה וההקלה על הכאב היא מיידית.

[contact_info]

מאת פרידלנדר פאול שמעון