איך הרגש משפיעה על האלרגיות שלנו

איך הרגש משפיעה על האלרגיות שלנו

האלרגיות הן מצב שכיח, שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. הם יכולים להיגרם על ידי טריגרים שונים כגון: מזון, אבקנים, אבק ושיער של חיות מחמד. אלרגיות יכולות לגרום למגוון של תסמינים, מקלים ועד חמורים, כולל התעטשות, נזלת, עיניים מגרדות, שיעול יבש, גירוי בחך אל למקרים קיצוניים אף יותר.

בעוד שאלרגיות נחשבות למושפעות מהסביבה , ישנן עדויות הולכות וגדלות לכך שגורמים רגשיים יכולים לשחק תפקיד בהתפתחות ובחומרת האלרגיות. מחקרים הראו שרגשות כמו מתח, חרדה ופחד יכולים להשפיע על התגובה החיסונית של הגוף, מה שהופך אותו לרגיש יותר לאלרגנים.

כאשר הגוף נמצא במתח, מערכת החיסון משחררת חומר כימי בשם היסטמין, שעלול לגרום לתסמיני אלרגיה שונים. בנוסף, רגשות כמו פחד, חרדה, דיכאון יכולים להשפיע על יכולת הגוף לייצר את הורמון הקורטיזול, שהוא חיוני בהפחתת דלקת ושליטה בתגובות החיסון. כאשר רמות קורטיזול נמוכות, הגוף עשוי להיות בעל סיכוי גבוה יותר להגיב יתר על המידה לאלרגנים.

הקשר הזה בין רגשות ואלרגיות הוביל לפיתוח טיפולים חדשים, כולל דיקור בלייזר. דיקור בלייזר הוא טיפול לא פולשני העושה שימוש בטיפול בקרן לייזר ברמה נמוכה על מנת לעורר דיקור בגוף. נקודות דיקור אלו נחשבות לוויסות זרימת האנרגיה של הגוף. הם יכולים לשמש לטיפול במגוון מצבים, כולל אלרגיות. 

אחד היתרונות של דיקור בלייזר הוא שמדובר בטיפול לא כואב ולא פולשני שאינו דורש מחטים. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור מטופלים החוששים ממחטים או חווים חרדה או מתח הקשורים לאלרגיות שלהם.

במרכז Nei Jing לבריאות ואיכות החיים אנו משתמשים בהצלחה בדיקור לייזר וברפואת צמחים לטיפול באלרגיות. הטיפולים שלנו מותאמים לכל מטופל, תוך התחשבות בצרכיו הרגשיים והפיזיים הייחודיים.

בנוסף לדיקור בלייזר ולרפואת צמחים, אנו מתמקדים גם בטיפול ברגשות השונים, דרך ליווי בשינוי איכות החיים של המטופל בשילוב בדיקור בלייזר. בתהליך נדבר על טכניקות כגון מיינדפולנס, מדיטציה ותרגילי נשימה. אנו יכולים לספק למטופלינו טיפול מקיף ויעיל על ידי התייחסות להיבטים הפיזיים והרגשיים של אלרגיות כאחד.

לסיכום, רגשות יכולים להשפיע באופן משמעותי על התגובה החיסונית של הגוף. הם יכולים לתרום להתפתחות ולחומרה של אלרגיות. דיקור בלייזר הוא טיפול לא פולשני ויעיל שיכול לתת מענה למרכיבים הפיזיים והרגשיים של אלרגיות. בניי ג’ינג מרכז לבריאות ואיכות החיים, אנו מחויבים לספק למטופלים שלנו טיפול מותאם אישית והוליסטיות כדי לעזור להם להשיג בריאות ואיכות חיים מיטביים.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

שייך להתמחות