היפוך עובר

מצב שכיבת העובר בתוך הרחם משתנה כמה וכמה פעמים בזמן ההיריון. במידה ובשבוע 37 העובר נמצא במצב עכוז (כלומר- העכוז פונה כלפי מטה) יומלץ ליולדת לבצע “היפוך עובר” על מנת שהלידה תהיה במנח ראש. 

כיום, היפוך עובר מתבצע בעזרת הזרקת חומר מרפה שרירים לרחם והפעלת לחץ ישיר על הבטן ע”מ להפוך את מצב שכיבתי של העובר. סיכויי ההצלחה בשיטה זו הם גבוהים יחסית אך מלווים בחוסר נעימות וכאב ליולדת ועלולים לייצר סיבוכים לקראת הלידה (נדיר מאוד). במידה והתינוק לא יתהפך היולדת תועבר לרוב ללידה בניתוח קיסרי.

לרפואה הסינית ראייה ייחודית לגבי פיזיולוגיית האישה והשינויים שהיא עוברת במהלך ההיריון. בעזרת דיקור סיני, דיקור בלייזר ומוקסה ניתן לייצר תנועה בערוצים (מרידיאנים) הקשורים לרחם ולשלפוחית השתן ובכך לעזור לעובר להתהפך ולהתקדם בצורה תקינה אל עבר תעלת הלידה במנח הרצוי והבטוח ביותר.

כיצד ניתן לטפל בהיפוך עובר מהנסיון שלנו?

לאחר פגישת הייעוץ שבמהלכה נאבחן  עפ”י הסימפטומים האישיים של המטופל את הבעיה וננסה להכיר ולזהות את המקור שלה. נסתמך על בסיס ידע זה ונוכל להתאים למטופל את הטיפול המדויק המותאם לו אישית בעזרת טכניקה אחת או שילוב של מס טכניקות יחדיו תוך הקפדה על שיתוף פעולה מתמיד בין המטופל למטפל.

הטכניקות העיקריות לטיפול בהיפוך עובר הן:

  • דיקור סיני בעזרת מחטים
  • דיקור בלייזר

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

צוות טיפול גיל המעבר והריון

שמעון פאול פרידלנדר​
מטפל ראשי
שמעון פאול פרידלנדר
מטפלת ברפואה סינית
פנינה קלינגר